Güney Kore merkez bankası ulusal dijital para birimi WON'u test etmek için bir pilot program başlattı.

Güney Kore Merkez Bankası Dijital Para Birimini Test Etmek İçin Bir Pilot Program Başlattı

Güney Kore merkez bankası ulusal dijital para birimi WON'u test etmek için bir pilot program başlattı. Pilot program, CBDC'nin teknik ve yasal gerekliliklerini kontrol etmek amacıyla gelecek yılın sonuna kadar çalışacak şekilde planlanmakta.. Ancak Kore Merkez Bankası, yakında CBDC yayınlamanın gerekli olmadığına inanıyor.

Ülkenin merkez bankası olan Kore Bankası, ülkede Aralık 2021'e kadar sürecek olan dijital WON'u test etmek için bir pilot program başlattı. Program 22 ay sürecek. Ancak, Güney Kore merkez bankası şu anda CBDC için bir talep olduğunu düşünmüyor ve yakın zamanda dijital para basmayı planlamıyor.

Pilot program CBDC için yasal ve teknik gereksinimleri analiz edecek

Yerel haberlere göre, Kore Bankası geçtiğimiz ay pilot projeyi başlattı ve Aralık 2021'e kadar devam edecek. Pilot program merkez bankası dijital para biriminin tasarımını, CBDC'nin bir çalışma yöntemini ve blockchain teknolojisinin mümkün olup olmayacağını tanımlayacak dijital WON'u uygulayacak. Program ayrıca CBDC'yi başlatırken beklenen yasal endişeleri analiz edecek ve buna göre Kore Bankası Yasası için bir değişiklik planı hazırlayacak.

CBDC pilot sistemi yapımı ve testinin Ocak 2021'den Aralık 2021'e kadar yapılması planlanmakta.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ