Güney Kore merkezli kripto cüzdanı BitBerry, blockchain endüstrisindeki pazar bozulması ve belirsizliği nedeniyle faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Güney Kore Merkezli Kripto Cüzdanı BitBerry, Blockchain Endüstrisindeki Belirsizlik Nedeniyle Kapanıyor

Güney Kore merkezli kripto cüzdanı BitBerry, blockchain endüstrisindeki pazar bozulması ve belirsizliği nedeniyle faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Güney Kore merkezli kripto cüzdan uygulaması BitBerry, bu ayın sonuna kadar faaliyetlerini kapatacağını açıkladı. Yerel haberlere göre BitBerry, 29 Şubat 2020 günü saat 15: 00'de faaliyetlerini kapatacak. BitBerry, Root One Soft'un bir yan kuruluşu.

BitBerry, Pazardaki Bozulma Nedeniyle Kapanıyor

Root One Soft CEO'su Jang Sung-hoon, blockchain endüstrisinin pazar bozulması ve belirsizliği nedeniyle işi kapatmaya karar verdiklerini belirten bir açıklama yaptı. Şirket, son kripto kışında mali sıkıntılarla karşılaştı. BitBerry yeniden kurulamadı ve kapanmaya karar verdi.

Kore Kripto Borsalarının % 97'si İflasa Yakın.

Business Korea raporuna göre, kripto borsalarının % 97'si geçen yıl iflas durumunda veya iflasa yakındı. 2017 yılının Aralık ayında başlayan ayı piyasası, birkaç şirketin Güney Kore'de kapanmasına neden oldu. Güney Kore, blockchain teknolojisini benimseme konusunda en aktif ülkeler arasında yer aldı. Ülkenin ordusu aynı zamanda bir blockchain kimliği ve kimlik doğrulama sistemini de benimsiyor. Ülkedeki finansal düzenleyiciler son zamanlarda Finansal Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından önerildiği gibi kripto ile ilgili yönergeleri uyguladıklarını duyurdular.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ