Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarafından desteklenen büyük bir blockchain tanımlama projesi ilk ticari kullanım için piyasaya sürülüyor.

Güney Kore Merkezli NH Bank Samsung Destekli Blockchain Kimlik Sistemini Sunuyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarafından desteklenen büyük bir blockchain tanımlama projesi ilk ticari kullanım için piyasaya sürülüyor.

Güney Kore’nin NongHyup (NH) Bankası, Samsung Electronics ve LG Uplus gibi büyük yerel firmalar tarafından kurulan bir teknoloji konsorsiyumu içinde geliştirilen bir blockchain tabanlı mobil kimlik sistemi başlattı.

Güney Kore haber ajansı JoongAng Ilbo'nun 25 Şubat tarihli haberine göre, NH Bank yeni kimlik sistemini Güney Kore'nin en büyük kablosuz taşıyıcısı SK Telecom ile ortaklaşa uyguluyor.

NH Bank, 20 Yöneticiyle Bir Blockchain Kimlik Kartı Demosu Düzenledi

Yerel raporlara göre, NH Bank başkanı ve CEO'su Lee Dae-hoon Seul'deki NH Dijital İnovasyon Kampüsü'nde 20 yönetici ve çalışan ile mobil çalışan kimlik kartının demosunu düzenledi.

Blockchain teknolojisine dayanan yeni mobil kimlik sistemi, personelin kişisel bilgilerinin daha iyi kontrolünü sağlamak ve kişisel verilerini korumak ve aynı zamanda geleneksel bir kimlik kartı yerine bir akıllı telefon aracılığıyla kullanışlı kimlik doğrulaması sağlamak için tasarlanmıştır. Lansmanda, blockchain tabanlı kimlik hizmetinin ofislere girişi sağlamanın yanısıra gidip gelmek ve yönetmek için kullanılacağı bildiriliyor. Gelecekte, mobil kimlik kartının servisler için randevu ve ödeme ayarlanmasını kolaylaştırmak üzere genişletilmesi planlanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ