Güney Kore'nin en büyük telekom şirketi KT, son zamanlarda Busan şehrinde blockchain tabanlı para birimini başlattığını duyurdu.

Güney Kore’nin En Büyük Telekom Şirketi Blockchain Tabanlı Dijital Para Birimini Piyasaya Sürüyor

Yerel haberlere göre, KT blockchain tabanlı dijital para birimini bu ayın sonuna kadar Güney Kore'nin en büyük ikinci şehri Busan'da piyasaya sunacak. Vatandaşlar, varlıklarını Hana ve Busan Bank'tan taşıyabilecekler.

Dijital Para Birimi Busan'ın Yerel Ekonomisini Canlandırmayı Amaçlıyor

Habee göre Dongbaekjeon, Busan Şehri tarafından kentin yerel ekonomisini canlandırmak ve küçük işletmelerin yönetim yükünü hafifletmek için yayınlanan blockchain tabanlı kart tipi bir yerel para birimi. Dijital para birimine Dongbaekjeon adlı bir mobil uygulama üzerinden erişilebilir ve katılımcılar “para birimini Busan'daki herhangi bir mağazada kredi kartı terminaliyle kullanabilir. Para birimi küçük yerel perakendecilerde harcanacak.

KT, Güney Kore Busan Hükümeti İle İşbirliği Yaptı

Güney Koreli telekom şirketi KT, Blockchain tabanlı varlığı oluşturmak için 2019'un başlarında Busan hükümeti ile işbirliği yapmıştı. KT’nin blockchain iş merkezi müdürü Yoo Yong-Gyu, bölgesel bir para birimi ve blockchain güvenliğini nasıl kullanacakları konusundaki bilgileriyle KT'nin Dongbaek Para Birimi oluşturmaya ve Busan'ın ekonomisinin büyümesine katkıda bulunmaya çalışacağını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ