Güney Koreli NH NongHyup Bank yeni bir konsorsiyum aracılığıyla blockchain tabanlı finansal hizmetleri araştırmak ve geliştirmek için bir mutabakat zaptı duyurdu.

Güney Kore’nin NH Bank’ı Blockchain Finansal Hizmetler Konsorsiyumu Oluşturdu

Güney Koreli NH NongHyup Bank yeni bir konsorsiyum aracılığıyla blockchain tabanlı finansal hizmetleri araştırmak ve geliştirmek için bir mutabakat zaptı duyurdu.

Güney Kore’nin NH NongHyup Bank’ı, dijital varlık tabanlı finansal hizmetleri ortaklaşa geliştirmek için yerel bir hukuk bürosu ve bir blockchain laboratuvarı ile yeni bir konsorsiyum duyurdu.

10 Haziran'daki Korea Herald'a göre, banka hukuk firması Bae, Kim ve Lee ve blockchain geliştiricisi Hexlant ile bir mutabakat zaptı imzaladı. Konsorsiyum kripto para borsalarını araştırmayı ve geliştirmeyi amaçlıyor.

Hareket, Mart ayında Güney Kore Ulusal Meclisi tarafından kripto para borsaları için bir izin sisteminin uygulanmasına odaklanan bir tasarının geçmesini takip ediyor.

Bir izni korumak için, borsaların ticari bankalardan gerçek olarak onaylanmış hesaplar elde ettikten sonra operasyonlarını Finansal İstihbarat Birimi'ne bildirmeleri gerekecektir.

NH Bank, kıdemli başkan yardımcısı Jang Seung-hyun'un açıkladığı gibi, bunu Güney Kore'nin kripto para birimi sektörüne girme ve önemli bir pozisyon alma fırsatı olarak görüyor:

“Konsorsiyum aracılığıyla, yerel kripto para birimi endüstrisinde liderlik etme çabalarını hızlandıracağız.”

NH Bank uzun zamandır Aralık 2017'de R3 Blockchain Konsorsiyumu'na katılan blockchain teknolojisinin potansiyeline ilgi duyuyor.

Bu yılın başlarında, Samsung tarafından personel kimlikleri için geliştirilen bir blockchain tabanlı mobil tanımlama sistemi uyguladı.

 Ancak bu son konsorsiyum, alanda kendi finansal hizmetlerini geliştirmeye yönelik ilk doğrudan niyeti işaret ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ