Yerel bir medya kuruluşu, Güney Kore kolluk kuvvetlerinin kripto borsalarının LFG ile ilgili tüm varlıkları dondurmasını talep ettiğini bildirdi.

Güney Kore Polisi, Ülkenin Borsalarından Luna Foundation Guard İle Bağlantılı Tüm Fonların Dondurulmasını  İstedi

Yerel bir medya kuruluşu, Güney Kore kolluk kuvvetlerinin kripto borsalarının LFG ile ilgili tüm varlıkları dondurmasını talep ettiğini bildirdi. Bu, Terra ağ çökmesinin en son sonuçlarıdır.

Güney Kore polisi, ülkenin tüm kripto borsa şirketlerine uyarı bildirimleri yayınladı. Bildirim, onlardan LUNA vakıf muhafızıyla bağlantılı herhangi bir fonu/varlığı serbest bırakmamalarını istedi.

Polisin Kripto Borsalarına Yönelik Talebinin Detayları

Polis, Pazartesi günü yerel medya kuruluşu KBS ile uyarı bildirimlerini gönderdi, haberi ilk veren kişi oldu. Seul metropol polis departmanının, LFG'nin borsalara veya polise karşı yasal işlem başlatmasını önleyen yasal bir izin aldığı söyleniyor.

Polise göre, Terra ağının neden düştüğüne dair yeni bilgiler var. Polis, kaynaklarının, LFG'nin ağı çöküşten kurtarmaya çalışırken şirketin fonlarını zimmetine geçirmiş olabileceğini belirttiğini iddia ediyor.

Birkaç hafta önce, Terra ağı çöküşü, yatırımcıların portföylerini neredeyse sıfıra indirdi. Ağın yerel tokeninin ve stabilcoin'in değeri, çöküşün ardından yüzde 99 düştü. Özellikle, borsaların polisin talebine uyması gerekmiyor. Talep kanunen bağlayıcı değildir. Bu nedenle, tüm borsaların bildirime uymaması muhtemeldir.

Azrail Ekibi Canlandı

Ağın çökmesinden sonra, bazı üst düzey Koreli yatırımcılar Terraform Labs kurucusu ve CEO'su Do Kwon'a karşı yasal işlem başlattı. Ağın tokeninin ve stablecoin'inin çökmesi için onu suçluyorlar. Bu yasal işlem, Koreli yetkilileri “Azrail”i canlandırmaya sevk etti. Azrail, Güney Kore'nin finans ve menkul kıymetler suç birimleri arasında ortak bir soruşturma ekibidir.

Borsaların polisten gelen bildirime uyması zorunlu olmadığı için Koreli yasa koyucular üst düzey borsalarla bir toplantı yaptı. Yasa koyucular muhtemelen bu borsalara polisin talebine uymaları için baskı yapacaktır. Gopax, Bithumb, Korbit ve Coinone CEO'ları, yasa koyucularla yapılan toplantıda hazır bulunanlar arasında.

Terra Ağ Çökmesini Daha Fazla Sonuç Takip Ediyor

Yoon Chang-Hyeon sosyal medyada “halkın gücü sanal varlık özel komitesinin borsaların yatırımcı koruma politikasını araştıracağını” belirtti. Yerel bir medya kuruluşu olan Newspim, Chang-Hyeon'un açıklamasının yalnızca bir sonucu olduğunu bildirdi. Ajans muhtemelen bu borsaları Terra ağ çöküşündeki yatırımcıların kaybından sorumlu tutacaktır.

Haber medyası ayrıca, Koreli yasa koyucuların, ağın çökmesinden suçlu bulunan herkese karşı cezai önlemler almayı üstlendiğini belirtti.

Kazadan hemen sonra Coinone, platformundaki tüm LUNA işlemlerini askıya aldı. Ayrıca Binance de aynısını yaptı. Do Kwon'un ağın çökmesindeki rolünün araştırılmasının bu bildirimden borsalara farklı olması dikkat çekicidir.

Bununla birlikte, hikaye hala gelişiyor ve polis henüz ikisini birbirine bağlayabilir. Güney Koreli yetkililer, Terra ağ çöküşünün kökenine inme arayışlarında hiçbir taş bırakmıyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ