Güney Kore Hükümeti, işletmelerin ve endüstrinin gelişmesini umduğu bir Metaverse platformunun büyümesini teşvik etmek için 186.7 milyon dolar sağlayacak.

Güney Kore Hükümeti, işletmelerin ve endüstrinin gelişmesini umduğu bir Metaverse platformunun büyümesini teşvik etmek için 186.7 milyon dolar sağlayacak.

Güney Kore BİT, Bilim ve Gelecek Planlama Bakanlığı, ülke içinde dijital içeriğin büyümesini desteklemek için geniş bir Metaverse ekosistemi oluşturmak için 223,7 milyar KRW (186,7 milyon $) yatırım yaptığını duyurdu. Bakanlık 27 Şubat'ta yaptığı resmi bir açıklamada, fonların Genişletilmiş Sanal Dünya adlı her şeyi kapsayan bir Metaverse ekosistemi oluşturmak için dört ana hedefi tamamlamak için harcanacağını yazdı.

 

Metaverse, Şehirlerin, Eğitimin ve Medyanın Sanal Endüstriyel Büyümesini Genişletmek İçin Kullanılacak

Güney Kore devlet kurumu, Metaverse'ini şehirlerin, eğitimin ve medyanın sanal endüstriyel büyümesini genişletmek için bir platform olarak kullanmayı planlıyor. İçerik oluşturucular, platformu oluşturmaya yardımcı olacak doğru yetenekleri çekmek için birden fazla cephede desteğin tadını çıkaracaklar. Bakanlık, topluluk odaklı yaratıcı etkinliklere, bir Metaverse geliştirici yarışmasına ve bir hackathon'a ev sahipliği yapacağını söyledi. Hashed Simon Kim'in CEO'su, yeni Metaverse platformunun, katılımcılara finansal destek sağlayarak ticari genişlemeyi artırmaya özellikle odaklandığına dikkat çekti.

Güney Kore'nin Mali Gözlemcisi Metaverse ve NFT'ye Daha Yakından Bakmalarını Söylemişti

Daha önce bildirildiği gibi, Güney Kore'nin finansal hizmetler gözlemcilerinden biri, sektörler listesine kripto para birimi ve Metaverse gibi ilgili gelişmeleri dahil etti. Bekçi köpeği, önümüzdeki yıl daha yakından takip edecek. Finansal Denetleme Hizmeti (FSS), dijital varlık endüstrisinin ülkede büyük bir patlama gördüğü bir zamanda tüketicileri korumaya hevesli. Bu ay yayınlanan yıllık çalışma planında, bekçi köpeği, popülaritesindeki hızlı artışı düzenleyiciler için oldukça endişe verici hale gelen bir sektör olan, değiştirilemez belirteçler (NFT'ler) dahil olmak üzere yeni alım satım varlıklarının denetimini güçlendireceğini duyurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ