Güney Kore Suseong Üniversitesi, Daegu şehrinde bir blockchain ve yapay zeka (AI) kampüsü inşa ettiğini açıkladı.

Güney Kore Üniversitesi, Daegu

Güney Kore Suseong Üniversitesi, Daegu şehrinde bir blockchain ve yapay zeka (AI) kampüsü inşa ettiğini açıkladı.

Suseong Üniversitesi, girişime Kore Yapay Zeka Derneği ile ortak oldu.

Money Today'deki yerel haber raporuna göre, üniversite kampüsün büyük veri ve bulut bilişim gibi diğer yeni teknolojilere de odaklanacağını açıkladı.

 Kampüsün inşası bir yıl sürecek ve kabul 2021'de başlayacak. Daegu merkezli birçok teknoloji şirketi projenin bir parçası olmak için zaten kaydoldu. Bu şirketler öğrencilere eğitim ve pratik deneyim sağlayacaktır. Bunlar arasında Daegu merkezli bir AI şirketi olan Wooshin Co yer alıyor.

Üniversitenin Planlama ve Koordinasyon Bölümü direktörü Kim Kun-woo, COIVD-19 salgınının daha sağlam bir sisteme ihtiyaç duyduğuna inanıyor ve blockchain'i AI ile birleştirmek bu ihtiyaca cevap vermenin en iyi yoludur.

Kim Kun-woo ayrıca, üniversitenin kampüste öğrencilere blok zinciri ve AI endüstrilerinde bu alanlardaki uzmanlarla eşleştirerek ilk elden deneyim sağlamayı amaçladığını açıkladı. Blockchain gibi yenilikleri ve teknolojileri kucaklamak söz konusu olduğunda Asya bölgesi ön plandadır. Güney Kore, birkaç blockchain girişiminin büyümesini teşvik eden bir fintech sandbox başlattı.

Daha önce bildirildiği gibi, Güney Koreli milletvekilleri, ülkede vergilendirmeye tabi kripto geliri elde etmek isteyen bir yasa tasarısı önermişlerdir.

Güney Kore Ekonomi ve Maliye Bakanlığı, kripto endüstrisini de kapsayacak şekilde mevcut vergilendirme kanunlarında revizyon önerdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ