2022 yılında kripto para piyasalarını ciddi regülasyon haberleri bekliyor olacak.

2022 yılında kripto para piyasalarını ciddi regülasyon haberleri bekliyor olacak. İlk hamle Güney Kore’den geldi. 2021 yılında ciddi regülasyona imza atan Güney Koreli otoriteler, regülasyon sürecine 2022’de de devam edeceğe benziyor.

Güney Kore 2021’de kripto para borsalarında ciddi standartlar getirdi. Öyle ki bu standartları Kore merkezli kripto para borsalarından yarıdan fazlası yerine getiremedi ve bu borsalar kapanmak zorunda kaldı.

Güney Kore, 15 Mart 2022’den itibaren KYC (müşterini tanı) protokollerinde yeni bir aşamaya geçiyor. Artık kripto para borsalarından transfer edilen kriptolar ancak KYC’si tanımlanmış cüzdanlara transfer edilebilecek. Zaten hali hazırda Kore merkezli bir kripto para borsasında hesap açmak için gerçek kimlik bilgilerinin tanımlı olması gerekiyor. 15 Mart 2022’den itibaren Kore’de ancak gerçek kimlik bilgilerinin tanımlı olduğu cüzdanlara kripto para transferi gerçekleştirilebilecek.

Güney Kore’nin aldığı kararın ardından kripto paraların üzerindeki mahremiyet örtüsü tamamen kalkacak ve tüm işlemler kayıt altına alınmış olacak.

 Güney Kore merkezli regülasyonlar uluslararası birçok ekonomik örgüt ve ülke tarafından takip ediliyor. Kuvvetle muhtemel Kore’nin izlediği yolu birçok ülke de devam ettirecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ