Projenin işlemler için daha fazla gizlilik sağlamasına izin veren değişiklikler nedeniyle Litecoin, Güney Kore'deki en iyi iki borsa tarafından listeden çıkarılacak.

Projenin işlemler için daha fazla gizlilik sağlamasına izin veren değişiklikler nedeniyle Litecoin, Güney Kore'deki en iyi iki borsa tarafından listeden çıkarılacak.

Yakın zamanda etkinleştirilen Mimblewimble Extension Blocks (MWEB) ağ güncellemesi, Güney Kore'nin kara para aklamayı önleme (AML) yasalarını ihlal ediyor.

Kripto para borsaları Upbit ve Bithumb (Güney Kore'nin en büyükleri arasında), ağ güncellemesi nedeniyle Litecoin kripto para biriminin listeden çıkarıldığını duyurdu. 20 Mayıs'ta geliştiriciler, işlem verilerinin gizlenmesine izin veren MimbleWimble Extension Blocks protokolünü etkinleştirdi. Bu özellik, yasalar çerçevesinde faaliyet gösteren yerel pazaryerleri için sorun yaratmıştır.

 Litecoin, LTC'yi %5,5 Oranında Artıran Mimblewimble Yükseltmesini Başlattı

Upbit, listeden çıkarma açıklamasında, Litecoin ile ilgili kararının, Güney Kore'nin yasa dışı kara para aklamayı veya terör finansmanını önlemek için borsaların şeffaflık için işlemleri izleyebilmesini gerektiren Özel Finansal Bilgi Yasası kapsamındaki yükümlülüklerine uygun olarak verildiğini söyledi.

Upbit, listeden çıkarmayı, kripto işlem verilerinin kaydedilmesini gerektiren kara para aklamayı önleme (AML) düzenlemelerine uyma ihtiyacına bağladı. Altcoin desteği 20 Haziran'da sona erecek, kullanıcılar bir ay içinde para çekebilecekler.

Upbit ayrıca borsanın Litecoin Vakfı'na MWEB güncellemesi ile ilgili bir talep gönderdiğini ve talebe verilen yanıta göre anonim transfer teknolojisinin kapsamlı bir incelemesinin yapıldığını belirtti. İnceleme, güncellemedeki işlem gizleme seçim özelliğinin Özel Finansal Bilgiler Yasası tarafından yasaklanan anonim transfer teknolojisi alanında olduğunun belirlendiğini ve Litecoin (LTC) alım satım desteğinin durdurulması ve listeden kaldırılmasına karar verildiğini vurguladı.

LTC Dayanıklılık Gösteriyor

Bithumb daha hızlı harekete geçiyor. Borsa, listeden çıkarma bildiriminde “kullanıcılarını koruma ve dijital varlıklar için şeffaf bir pazar oluşturma” sorumluluğunu vurguladı. Bu, kullanıcıların 8 Haziran'da Litecoin yatırmasını önleyecek ve onlara Litecoin'lerini borsadan tamamen çekmeleri için 25 Temmuz'a kadar süre tanıyacak. 8BTC web sitesine göre Coinone, Korbit ve Gopax gibi diğer yerel kripto borsaları da Litecoin'in listeden çıkarılması konusunda kullanıcıları bilgilendirdi. Litecoin (LTC), Coinbase, FTX ve Binance dahil olmak üzere dünya çapındaki çoğu büyük kripto para borsasında hala mevcuttur, ancak Güney Kore borsalarının eylemleri madalyonun geleceği konusunda şüphe uyandırabilir.

Litecoin, 2011 yılında piyasaya sürülen en eski kripto para birimlerinden biridir. Şimdi, büyük harf kullanımı açısından en büyük kripto para birimleri listesinde yirminci sırada yer almaktadır. Altcoinin piyasa değeri 4,3 milyar dolara ulaştı. Altcoin, listeden çıkarma haberlerine neredeyse hiç tepki vermedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ