Güney Kore'deki düzenleyiciler, ülke bankalarından, sektörü düzenlemek için yerel kripto firmalarıyla olan anlaşmalarının ayrıntılarını açıklamalarını istedi.

Güney Koreli Düzenleyiciler, Bankalardan Kripto Para Borsası Müşterileriyle İlgili Ayrıntıları Açıklamalarını İstiyor

Güney Kore'deki düzenleyiciler, ülke bankalarından, sektörü düzenlemek için yerel kripto firmalarıyla olan anlaşmalarının ayrıntılarını açıklamalarını istedi.

Güney Koreli düzenleyiciler, sektörün düzenleyici kontrolünü sıkılaştırmak için bankalardan yerel kripto para birimi firmalarıyla yaptıkları anlaşmaların ayrıntılarını açıklamalarını istiyor. Yetkililerin, ülkede kaç tane kripto para birimi borsasının faaliyet gösterdiğini belirlemeye çalıştıkları bildiriliyor. Açıklanmayan düzenleyici kurum, bankaların, kripto kullanıcıları için henüz gerçek isim hesapları uygulamayan bu tür kripto borsalarının ayrıntılarını ifşa etmeleri gerektiğini söyledi.

Sadece Birkaç Borsa Yeni Tedbirler Uyguladı

The Korea Herald raporuna göre, şu ana kadar ülkedeki en büyük dört kripto borsası önlemler uyguladı. Kripto borsalarının çoğu henüz önlemleri açıklamadı.Düzenleyicilerin gözetimi altında çalışıldığı düşünülüyor. Bir borsa yetkilisi, Güney Koreli haber kaynaklarına, kripto para borsalarının şu anda hükümetin onayı olmadan çalıştığını ve yetkililerin sektörün tam resmi görülmesini zorlaştırdığını söyledi. Yetkili, ülke bankalarına baskı uygulayarak, düzenleyicilerin sektördeki gidişatı daha iyi anlayabileceklerini ileri sürdü. Güney Kore, gelecek yıldan itibaren kripto vergi yasasını da uygulayacak.

Güney Kore'de 100'den Fazla Kripto Borsasının Faaliyet Gösterdiği Düşünülüyor

Güney Kore'de hükümetin henüz tanımlamadığı 100'den fazla kripto para birimi borsası olduğu düşünülüyor. Kripto borsalarının 24 Eylül'e kadar  belirtilen finansal işlem  bilgilerinin raporlanması ve kullanılması yasası uyarınca cezalarla karşılaşması bekleniyor. Yasa aynı zamanda, en önemli ihlaller için beş yıla kadar hapis cezası ile şartları karşılamayan şirket yetkilileri için hapis cezaları ve diğer para cezaları için hükümler de içeriyor. Gözden geçirilen kanunlarla, Güney Kore'de dijital para sektörüne yönelik daha geniş bir engellemenin görülmesi bekleniyor.  Birkaç devlet kurumu  da, gelişmekte olan endüstrinin kontrolünü yeniden ele geçirmek istiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ