Güney Kore'nin en iyi kripto para borsalarından biri olan Upbit, uluslararası pazarlardaki operasyonlarını genişletmeyi planlıyor.

Güney Kore Merkezli Kripto Para Borsası Upbit, Uluslararası Alanda Genişlemeyi Planlıyor

Güney Kore'nin en iyi kripto para borsalarından biri olan Upbit, uluslararası pazarlardaki operasyonlarını genişletmeyi planlıyor.

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası UPbit, özellikle Güneydoğu Asya ülkeleri olmak üzere uluslararası pazarlarda faaliyetlerini genişletmeyi planlıyor. Upbit operatörü Dunamu'nun CEO'su Sirgoo Lee, CoinDesk'in Konsensüsünde konuşurken kripto para biriminin gelecekteki genişleme planlarını açıkladı. Upbit CEO'su, "Yurt dışına açılmak istiyoruz," dedi. "Güneydoğu Asya'da mağaza açtık ve bu lokasyondaki alışverişlerimizi genişletiyoruz." Kripto endüstrisi bu yıl çok fazla ana akım maruziyet kazandı.

Upbit, Hizmetlerini Daha Önce Tayland'a Genişletti

Bu yılın başlarında Upbit, ülkenin düzenleyicilerinden kripto para birimiyle ilgili dört işletim lisansı aldıktan sonra Tayland'da hizmetleri başlattı. Kripto borsası, piyasayı önde gelen Tayland kripto borsası olarak mükemmel bir şekilde zamanladı ve yerel pazarın yaklaşık% 97'si teknik sorunların ortasında düzenleyici tepkiyle karşı karşıya kaldı. Güney Kore kripto para borsası, bölgeye ilk olarak 2018'de Singapur'daki tekliflerle girdi ve daha sonra Endonezya'ya genişledi. Kripto para borsası CEO'su genişleme planlarını açıklasa da ayrıntılar net değil.

Upbit, Güney Koreli Dört Büyük Kripto Borsasından Biridir

Güney Kore kripto borsası, fungible olmayan tokenlere ve merkezi olmayan finans alanına girme planlarına sahip olabilir. Lee, şirketin ayrıntılara girmeden "çeşitli olasılıkları" araştırdığını söyledi. Upbit, en büyük dört Güney Kore kripto borsasından biridir, ancak tartışmalardan adil payına sahiptir. Kripto borsası Kasım 2019'da saldırıya uğradı ve o sırada yaklaşık 50 milyon dolar değerinde olan Ether'in çalınmasıyla sonuçlandı. Ancak kripto para borsası, ihlalin ardından güvenlik özelliklerini yeniledi. Koreli yetkililer, sahip olmadığı kripto para birimlerini satma iddiaları üzerine kripto  para borsasına baskın düzenledi. Ancak, bu suçlamalar borsaya karşı çıkmadı.

Güney Kore özellikle kripto para kullanımı ile bilinen bir ülke. Kripto para alanında oldukça da meşhurlar. Son zamanlarda ise CBDC geliştirme hedefine doğru ilerliyor. Bir Kore Merkez Bankası yetkilisi basın toplantısında, "Nakit işlemlerin payı önemli ölçüde düşüyor" dedi. "Şu anda attığımız adımlar, ödeme mutabakat sistemindeki hızla değişen değişikliklere hazırlanmaktır." BOK, platformun ticari bankalar ve perakende satış noktaları simülasyonlarını içereceğini ve denemelerin cep telefonlarıyla ödeme, fon transferi ve mevduat yapmayı içereceğini söyledi. CBDC pilot programı bu yıl Ağustos'tan Aralık'a kadar devam edecek ve önümüzdeki yıl ikinci aşamaya genişletilebilir. Ülkelerdeki merkez bankaları, ulusal dijital para birimleri üzerinde aktif olarak çalışıyor. Daha önce bildirildiği gibi, ABD Federal Rezerv CBDC hakkında bir makale yayınlayacağını ve kamuoyunun görüşlerini alacağını açıkladı. Diğer taraftan bu alanda Çin başı çekiyor gibi görünüyor. Dünyadaki bir çok ülke de çalışmalarına açık bir şekilde devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ