Bazı Güney Koreli uzmanlar, kripto para birimlerinin küresel koronavirüs pandemisi sırasında güvenli liman varlıklarının "kötü bir seçimi" olduğunu düşündüler.

Güney Koreli Uzmanlar Kriptoyu Güvenli Bir Liman Varlığı Olarak Görüyor.

Bazı Güney Koreli uzmanlar, kripto para birimlerinin küresel koronavirüs pandemisi sırasında güvenli liman varlıklarının "kötü bir seçimi" olduğunu düşündüler.

Scoop raporuna göre, Hongik Üniversitesi'nden Profesör Hong Ki-hoon, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin “güvenli liman varlıkları”, Altın, dolar ve hatta ABD Hazine bonosu olarak görülmemesi gerektiğini belirtti. Bununla birlikte, finansal piyasalardaki volatilitenin küresel pandemi sırasında kripto piyasasında daha fazla para birikmesine neden olduğunu kabul etti. Önde gelen kripto para birimi olan bitcoin'in fiyatı, pandemi zamanında oldukça değişken. Güney Koreli uzmanlar, kripto para birimlerinin birçok nedenden ve volatilitenin bunlardan biri olması nedeniyle güvenli bir liman olarak nitelendirilmediğini savundu.

“Kriptolar güvenli liman olarak nitelendirilemez.”

Hongik Üniversitesi İşletme Bölümü'nden Hong, bir varlığın güvenli sığınak olarak nitelendirilmesi için iki koşulun yerine getirilmesi gerektiğini söyledi. Birincisi, varlığın değerinin oynaklığının düşük olması ve ikincisi, piyasa oynaklığının artması beklendiğinde, değerin artması gerekir. Bu nedenle, kriptolar bu koşulları karşılamaz. Profesör ayrıca, piyasalar çöktükten sonra hacimdeki artışın nedeninin, yüksek volatiliteye yatırım yapma ruhunun, amortismana tabi varlık değerini telafi etmek için çalıştığı olduğunu açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ