Güney Kore'nin Demokrat Parti Adayı Lee Jae-Myung, NFT aracılığıyla para toplayan ilk başkan adayı oldu.

 Güney Kore'nin Demokrat Parti Adayı Lee Jae-Myung, NFT aracılığıyla para toplayan ilk başkan adayı oldu. NFT, Lee'nin imajını ve kampanyasına bağışta bulunanlar için belirli seçim vaatlerini içerecek.

Geçen yıl kripto para birimlerine ısınan büyük politikacıları görüyoruz. İlk adımlarından birinde, Güney Koreli Başkan Adayı Lee Jae-Myung şimdi seçim kampanyası için değiştirilemez tokenler (NFT'ler) kullanarak para toplamayı planlıyor.

Yeni stratejisiyle Jae-Myung, NFT'lerin farkında olan genç seçmenleri de çekmeyi planlıyor. Raporlara göre, kampanya için para bağışlayan kişiler, kendilerine parti tarafından verilen NFT'leri alacaklar. Tahmin edebileceğimiz gibi, bu NFT'ler, adayın vaatleriyle birlikte resimlerini içerecektir.

Bildiğimiz gibi, değiştirilemez tokenler (NFT'ler), dijital içerik, dijital medya veya bir sanat eseri gibi benzersiz varlıkları temsil eden blok zinciri tabanlı tokenlerdir. Komite, NFT'lerin seçmenlere yeni bir mesaj aracı olarak hizmet edeceğini söyledi.

Ayrıca, tamamen yeni nesil dijital yerlilere siyasi hatıraların getirilmesine de yardımcı olacaktır. Yerel haber yayını Yonhap News'e konuşan bir kampanya komitesi yetkilisi Kim Nam-kook şunları söyledi:

20'li ve 30'lu yaşlarındaki genç nesil, sanal varlıklar, NFT'ler ve meta veri tabanı dahil olmak üzere gelişen teknolojilerle ilgilendiğinden, bu tür bir bağış toplama onlara çekici gelebilir.

Lee'nin Demokrat Partisi, kampanyaya bağışta bulunanlar için özel seçim vaatleriyle birlikte Lee'nin imajını içeren bir NFT yayınlayacak. Lee ayrıca şunları ekledi: “Geleceğin bu teknolojileri hakkındaki anlayışımızı geliştirmek ve dijital para birimleri ve NFT'lere ilişkin algıları değiştirmek için yenilikçi deneyler üstlenmenin tam zamanı”.

NFT Liderliğindeki Siyasi Kampanyalarda Yeni Bir Öncelik Oluşturma

Güney Kore Demokrat Partisi, dijital varlıklar ve NFT'lerde bağış kabul etmenin yollarını arıyor. Bu sadece gelecekteki teknolojiye geçişi vurgulamak ve böylece bin yıllık seçmenleri etkilemek içindir.

Lee, bu dijital platform aracılığıyla önemli miktarda siyasi fon toplamayı başarırsa, kampanya finansmanı için bir NFT yayınlayan dünyanın ilk siyasi başkan adayı olacak.

Bununla birlikte, politikacıların NFT'lere katılımı yeni değil. Geçen yıl Ekim ayında, ABD Başkan Adayı Andrew Yang, Bankless ile işbirliği içinde bir NFT yayınladı. Arizona'da, Senato umutlu Blake Masters, "Sıfırdan Bire" kitabının ilk kapak resmine dayanarak "sıfırdan Bire" NFT'ler de sunuyor. O zaman dedi ki: Bu, kitabın harika tarihini paylaşmaya yardımcı olmak ve ABD Senatosu kampanyam için para toplamaya yardımcı olmak için yayınladığımız ilk NFT.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ