Güney Kore'nin en büyük bankası KB Kookmin, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi varlıklar için kripto saklama hizmetini başlatacak.

Güney Kore

Güney Kore'nin en büyük bankası KB Kookmin, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi varlıklar için kripto saklama hizmetini başlatacak.

Yerel haber yayını Digital Today Cuma günü bildirdiğine göre, banka Kore Fikri Mülkiyet Ofisi ile "KBDAC" - KB Dijital Varlık Saklama - ticari marka başvurusunda bulundu.

31 Ocak'ta yapılan başvurunun bankanın hizmeti yakında başlatabileceği bildiriliyor. Bir ticari marka başvurusu, genel olarak, bir raporun, bir işletmenin ürün ve hizmetleri markalaştırmaya başladığını ve geliştirme çalışmalarının çoğunun tamamlandığını gösteriyor

Bir KB Kookmin Bank yetkilisi Digital Today'e, KBDAC'ın bankanın Haziran 2019'da Blockchain girişimi Atomrigs Lab ile ne yapmaya karar verdiğiyle ilgili olduğunu, ancak belirli lansman tarihi hakkında yorum yapmayı reddettiğini söyledi.

Haziran 2019'da KB, bir kripto saklama hizmeti geliştirmek için Atomrigs Lab ile ortaklık kurdu. Atomrigs Lab, çok taraflı hesaplama (MPC) şifreleme teknolojisini kullanarak kripto para birimlerini güvence altına alan bir ürün oluşturuyor.

Bu teknoloji, sabit bir özel anahtar yerine rastgele anahtar paylaşımları üretiyorr. Bu önemli paylaşımlar, bir işleme toplu olarak yetki verebilecek bir çıktı elde etmek için ayrı olarak saklanıyor ve hesaplanıyor.

KB, kripto para saklama teklifinin ötesinde, Cuma günkü habere göre ticaret, yatırım danışmanlığı ve varlık yönetimi gibi dijital varlıklarla ilgili başka hizmetler de sunabilir.

Bankanın kripto alanına girişinin Güney Kore'nin tüm finans sektörünü değiştirmek için bir katalizör olabileceği bildiriliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ