Güney Koreli Kookmin Bank'ın varlık yönetimi kolu, kripto türevlerini ve ETF'leri incelemeyi ve başlatmayı planlıyor.

Güney Koreli Kookmin Bank'ın varlık yönetimi kolu, kripto türevlerini ve ETF'leri incelemeyi ve başlatmayı planlıyor. Güney Kore'nin en büyük bankası, kripto ETF'lerini "mümkün olduğunca çabuk" keşfetmek ve başlatmak istiyor

Banka, yurt içi ve yurt dışı dijital varlık piyasası araştırması yoluyla ilgili ürünlerin önleyici lansmanına hazırlanmayı planladığını söyledi.

Güney Kore'nin en büyük bankasının varlık yönetimi kolu Pazartesi günü, kripto türev ürünleri ve borsada işlem gören fonların araştırılmasına ve geliştirilmesine yardımcı olacak bir komitenin kurulduğunu duyurdu.

KB Kookmin Bank'ın varlık yönetimi kolu, Dijital Varlık Yönetimi Hazırlık Komitesinin, kolun Index Quant Operasyon bölümü altında bulunan kripto ürünlerini piyasaya sürme hazırlıklarını planlayacağını söyledi.

KB, şirketin açıklamasının kaba bir çevirisi, "Kore'deki kuralsızlaştırmanın" ardından "mümkün olan en kısa sürede" kripto teklifleri aracılığıyla hızlı hareket eden endüstriye atlamayı umuyor.

Güney Kore'nin başkan adaylarından ikisinin, önümüzdeki ay potansiyel seçim zaferlerini takiben ilk madeni para tekliflerini yasaklamayı istediği bildiriliyor. Umut, bu adayların katı kripto yasaları uygulayan bir ülkede daha rahat bir düzenleyici ortama izin vermesidir.

Banka, yurt içi ve yurt dışı dijital varlık piyasası araştırması yoluyla ilgili ürünlerin önleyici lansmanına hazırlanmayı planladığını söyledi. KB Asset Management, kripto endeksi fonlarına ek olarak, emeklilik ve OCIO piyasalarındaki geleneksel varlık korelasyonundan denizaşırı kripto kullanan bir anapara garantili varlık tahsis fonuna dönüşeceğini söyledi.

KB Asset Management'ın Index Quant Management bölümünün başkanı Hong-Gon Kim, “Mümkün olan en kısa sürede sanal varlık temalı öz sermaye fonlarını başlatacağız” ve “Müşteriler için bir sanal varlık konferansı düzenlemeyi ve süreli yayınlar yayınlamayı planlıyoruz,” dedi.

KB Kookmin, net kâr açısından ülkenin en büyük bankasıdır. Bankanın holding şirketi KB Financial Group, son kazanç raporuna göre, 2021 yılının 4. çeyreğine kadar yönetim altındaki varlıklarda toplam 457,3 trilyon KRW (382,7 milyar $) aldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ