Güney Kore'nin finansal hizmetler gözlemcilerinden biri, önümüzdeki yıl dijital para birimlerine, NFT'ye ve metaverse'e daha yakından bakacağını söyledi.

Güney Kore'nin finansal hizmetler gözlemcilerinden biri, önümüzdeki yıl dijital para birimlerine, NFT'ye ve metaverse'e daha yakından bakacağını söyledi.

Güney Kore'nin finansal hizmetler gözlemcilerinden biri, sektörler listesine dijital varlıkları ve meta veri tabanı gibi ilgili gelişmeleri dahil etti. Bekçi köpeği, önümüzdeki yıl daha yakından takip edecek. Finansal Denetleme Hizmeti (FSS), dijital varlık endüstrisinin ülkede büyük bir patlama gördüğü bir zamanda tüketicileri korumaya hevesli.

 

Watchdog, NFT'ler ve Metaverse Denetimini Güçlendireceğini Duyurdu

Bu hafta yayınlanan yıllık çalışma planında, bekçi köpeği, popülaritesindeki hızlı artışı düzenleyiciler için oldukça endişe verici hale gelen, değiştirilemez tokenler NFT'ler  dahil olmak üzere yeni ticaret varlıklarının denetimini güçlendireceğini duyurdu. Ayrıca, Meta ve Microsoft'un değil, dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının dikkatini çeken, hızla büyüyen bir başka sektör olan metaverse denetimini de geliştirmeye çalışacak. FSS, yıllık çalışma planında, hızla büyüyen bu sektörde tüketicilere zarar veren faktörlere karşı önlemler hazırlayacağını söyledi.

 

NFT'ler Son Zamanlarda Güney Kore'de Popülerlik Kazandı

En son gelişme, düzenleyicinin bu ay NFT'ler ve metaverse dahil olmak üzere gelişmekte olan pazarlardaki işletmeler için halka arz doğrulamasını artıracağına dair duyurusunun devamı niteliğindedir. NFT'ler son zamanlarda Güney Kore'de popülerlik kazandı. Buna rağmen, Güney Kore hükümeti bunları finansal varlık olarak tanımaya karşı kararlı. Geçen yıl, Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), NFT'lerin sanal varlıklar kapsamına girmediğini ve benzer şekilde düzenlenmeyeceğini söyledi. FSC, NFT'lerin ödeme veya yatırım olarak değil, tahsilat olarak sınıflandırıldığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ