Finansal Hizmetler Komisyonu Başkan Yardımcısı Do Gyu-sang, Güney Kore'nin ICO'ya karşı katı tutumunu yeniden gözden geçirmesi gerektiğini savundu.

Finansal Hizmetler Komisyonu Başkan Yardımcısı Do Gyu-sang, Güney Kore'nin ICO'ya karşı katı tutumunu yeniden gözden geçirmesi gerektiğini savundu. Eylül 2017'de, ilk dijital para arzı (ICO) çılgınlığının zirvesinde, Güney Kore'nin finansal düzenleyicisi Finansal Hizmetler Komisyonu, komşu Çin'den sonra tüm token satışlarını yasakladı. Şimdi, bu yasağın tersine çevrilmesini istiyor ve sektörde düzenleme çağrısı yapıyor. Yerel para birimi Money Today raporuna göre, Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) ICO'lar konusundaki tutumunu değiştiriyor olabilir.

FSC'nin Başkan Yardımcısı, ICO Yasağının Geri Alınması Çağrısında Bulundu

FSC'nin Başkan Yardımcısı Do Gyu-sang, ülkenin ICO'lara karşı katı tutumunu yeniden gözden geçirmesi ve genel bir yasak koymak yerine onları düzenlemesi gerektiğini savundu. Kore Ulusal Meclisi'ndeki Siyasi İşler Komitesi önünde konuşurken, başkan yardımcısı komiteye ajansının ICO'ların Kore menkul kıymetler piyasasını yöneten ülkenin Sermaye Piyasası Yasasına dahil edilmesi gerektiğine inandığını söyledi. “ICO'yu daha fazla geciktiremeyiz. (ICO'lar) Sermaye Piyasası Kanununa dahil edilmelidir. Bunun için bazı hükümleri yeniden gözden geçirmemiz ve Sanal Sınai Haklar Yasası yasalaşması veya özel kanunla ilişkisine bakmamız gerekiyor” dedi.

FCA, ICO Yayıncıları İçin Daha Katı Yönergeler Olması Gerektiğine İnanıyor

Yasak tersine çevrilirse, mali düzenleyici, ICO ihraççılarının dolandırıcıların yatırımcıları sömürmesini durdurmaları için daha katı yönergeler olması gerektiğine inanıyor. ICO ihraççılarının, fon toplamalarına izin verilmeden önce ilgili tüm kripto para birimlerini, desteklenen teknolojiyi, destekçilerini ve bu tür önemli verileri düzenleyiciye açıklamaları gerekecektir. Ayrıca, borsa listeleri için geçerli olan diğer tüm yasal gerekliliklere de uymaları gerekecektir. Düzenleyiciye göre, ihraççı yatırımcılardan fon topladıktan sonra, tüm fonları bir bankaya yatırmalı ve muhasebe raporundaki tüm işlemleri detaylandırmalıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ