Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), kripto para birimlerinin tanımını özetleyen bir rapor yayınladı.

Güney Kore

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), kripto para birimlerinin tanımını özetleyen bir rapor yayınladı. Ayrıca token verenler için prosedürler ve uyumsuzluk için cezalar önerdi. Önerilen düzenlemeler, diğerleri arasında ticaret ve merkezi olmayan finans projelerine yönelik sanat dışı NFT'leri basan bireyler veya platformlar üzerinde külfetli düzenlemeler getirebilir. Güney Kore, kripto para birimlerini düzenleyen en iyi ülkeler arasında yer aldı.

Rapor, Kripto Para Birimi Kullanıcılarının Korunması Yasası'nda Önerdiği Öğeleri Detaylandırıyor

FSC'nin 23 Kasım tarihli raporu, değerlendirilmek üzere Ulusal Meclise gönderilen Kripto Para Birimi Kullanıcılarının Korunmasına İlişkin Kanunda önerdiği maddeleri detaylandırıyor. Tokenlerini Kore borsalarında işlem görmek isteyen token ihraççıları için kurallar belirler ve FSC'nin "piyasa manipülasyonu veya açıklanmayan bilgiler üzerinde ticaret yoluyla aşırı kar elde ettiğini" düşündüğü kişiler için cezalar önerir. Rapor ayrıca ICO operatörleri, Merkezi Olmayan Otonom Kuruluşlar (DAO) , değiştirilemez token  NFT basım hizmetlerini içeren token veren işletmeleri de ele alıyor .

FSC, Bu Kuruluşların Bir Beyaz Kağıt Sunmasını İsteyecek

Rapora göre, FSC, bu kuruluşların bir teknik inceleme belgesi sunmasını, tanınmış bir token değerlendirme hizmetinden olumlu bir puan almasını, projenin yasal incelemesini almasını ve kullanıcılara düzenli iş raporlarını ifşa etmesini isteyecektir. Daha önce, mali düzenleyici NFT'leri düzenlenmesi gereken varlıklar olarak tanımamıştı, ancak bu karar bu haftanın başlarında değişti. Ayrıca, Monero gibi gizlilik tokenlerini ve Tether (USDT) gibi sabit paraları kripto para birimleri olarak kabul ederken, Merkez Bankası Dijital Para birimlerini (CBDC) kabul etmedi. FSC, kurallara uyulmamasının en az beş yıl hapis ve ayrıca elde edilen “haksız kâr” miktarının üç ila beş katı arasında hapis cezasına çarptırılacağını kaydetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ