Samsung'un akıllı telefon serisi, diğer şeylerin yanı sıra, şirket tarafından blockchain ve kripto benimsenmesi nedeniyle önümüzdeki yıllarda pazara ilk giren birçok kişi olabilir.

Güney Merkezli Dev Sessizce Kripto Para ve Blockchain Endüstrisinde Önemli Bir Oyuncu mu Oluyor?

Samsung'un akıllı telefon serisi, diğer şeylerin yanı sıra, şirket tarafından blockchain ve kripto benimsenmesi nedeniyle önümüzdeki yıllarda pazara ilk giren birçok kişi olabilir.

Bir süredir, teknoloji devleri arasındaki rekabet ağırlıklı olarak akıllı telefon özelliklerine ve kamera özellikleri, ekran boyutu ve çözünürlükler gibi özellikleri geliştirmeye odaklandı. Bununla birlikte, Kore teknolojisi devleri Samsung, Galaxy akıllı telefon serisinin yaratıcıları potansiyel olarak kripto ve blok zinciri benimsemenin ardındaki en önemli itici güçlerden biri haline gelebilir. Kripto ve blockchain teknolojisinin gücü, akıllı telefonları sayesinde artık daha kapsamlı tüketiciler için erişilebilir ve mevcut, gücü kelimenin tam anlamıyla insanların ellerine bırakıyor.

Yıllar geçtikçe, Android pazarı patladı ve küresel pazarın yaklaşık % 60'ını aldı. Aşağıdaki grafik, 2013 ila 2019 yılları arasında, Android akıllı telefonların sahip olduğu üç aylık pazar payının, en büyük rakip iOS'larının sahip olduğundan önemli ölçüde daha önemli olduğunu gösterdi. Samsung’un en yeni Galaxy telefonu serisi gibi Android telefonlardaki teknolojinin yeniliği, yeni blockchain akıllı telefon özellikleri yönünde sessiz ama belirgin bir kaymaya işaret ediyor.

Samsung, S20, S20 + ve S20 Ultra'dan 5G özellikli en yeni Galaxy akıllı telefon serisini tanıttı. Yeni akıllı telefonlar, eski S10 serilerine inşa edildi, bu da yerleşik bir bitcoin ve kripto cüzdanına ev sahipliği yapan sistemde Bitcoin, blockchain ve kripto para biriminin desteklendiği anlamına geliyor.

Samsung'un, kullanıcının PIN, desen, şifre ve Blockchain Özel Anahtarını güvenlik Knox platformunun bir kombinasyonuyla korumaya adanmış bir işlemci oluşturduğu düşünülmektedir. Bu, yeni S20 serisindeki güvenliğin güvenli olmasını sağlar.

Blockchain Keystore'unu geçen yıl tanıtan ilk olarak sadece ERC-20 tokenini destekledi, ancak geçen yılın Ağustos ayında bitcoin ekledi. Samsung cihazlarını Blockchain Keystore ile kullanmak, kullanıcıların bitcoin ve kripto cüzdan özel anahtarlarını cihazda saklayabilecekleri anlamına gelir.

Göz ardı edilen en kritik sorunlardan biri, özel bir cüzdan anahtarı üzerindeki kontroldür ve çoğu durumda, kripto hırsızlıklarının ve bilgisayar korsanlarının neden olmasının nedeni, kullanıcıların jetonlarını özel anahtarları olan cüzdanlarda saklayamamalarıdır. Bu, bitcoin veya kripto akıllı telefon cüzdanlarında depolanırsa, kullanıcılara özel anahtarları üzerinde kontrol sağlaması ve harici şirketlere olan kontrolü ve bağımlılığı kaldırması anlamına gelir.

Kripto paraların benimsenmesi son yıllarda beklentileri konusunda yetersiz kalmıştır. Bununla birlikte, kullanıcı deneyimi gelişmeleri, teknolojinin kripto kullanımını daha erişilebilir hale getirmesine yardımcı oldu. Bu küçük hareket ve yaygın olarak kullanılan cihazlarda kripto dostu yazılımların benimsenmesi, kripto endüstrisinin sürülmesine yardımcı olabilir.

Teknoloji yavaş yavaş kripto kullanımını kolaylaştırdıkça, zaman içinde birçok benimsenme gelişiminin gerçekleştiğini göreceğiz. Örneğin, bir ABD kahve zinciri olan Starbucks, bu yıl kripto alımları için bir müşteri uygulaması başlatmayı planlayan Bakkt'ın ilk lansman ortağı olacak.

Samsung'un yeni dApp geliştirmeleri de kriptoya doğru büyüme alanında umut vaat ediyor. Cüzdanları dört merkezi olmayan uygulamayı destekleyebilir. Bunlar CoinDuck, Cosmee, CryptoKitties ve Enjin'dir. DApps yalnızca Samsung Galaxy Store'dan onları destekleyen galaksi menzilli telefonlarda kullanılabilir.

Daha geniş resme bakarken, Samsung her zaman kullanıcılarına Z Flip gibi yeni özellikler ve cihazlar sunmak için çabaladı, tipik olarak mobil ve teknoloji endüstrisinde devrim yaratan katlanır cam ekran gibi. Bu yeni fikirler, kripto gibi yeni finansal çalışma biçimleriyle birleştiğinde, yeni kavramların tüketicilerin kitlesel ölçekte kullanımı için giderek daha kolay erişilebilir ve kolay hale geleceği anlamına geliyor. Sınırlamaları onlardan alınır ve daha sonra tamamen işlevsel hizmetler haline gelirler.

Samsung, bu yeni konseptleri cihazlarına ve bunları destekleyecek yazılımlarla yavaşça entegre ederek kaçınılmaz olarak kripto ve blockchain teknolojisi hakkındaki bilgilerini artırıyor ve aynı zamanda müşterilerin erişimini genişletiyor.

 Daha fazla kripto yatırımcısı Samsung cep telefonu satın almakla ilgilenecek, çünkü şimdi yüksek özellikli telefonlar mükemmel kamera kalitesine ve diğer tüm parlak hile sahiplerine ve bir kripto cüzdanına sahip olma yeteneğine sahip.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ