S&P 500 endeksi Bitcoin fiyatı için ne anlam ifade ediyor. Hayır, elbetteki bu bir Bitcoin tablosu değil. Corona virüsü korkusu geleneksel pazarlara kripto düzeyinde oynaklık getiriyor.

S&P 500 endeksi Bitcoin fiyatı için ne anlam ifade ediyor. Hayır, elbetteki bu bir Bitcoin tablosu değil. Corona virüsü korkusu geleneksel pazarlara kripto düzeyinde oynaklık getiriyor

Bitcoin hodlerları, değişken fiyat hareketlerine yabancı değilken, 2008'den beri en kötü satışa yakalanan ABD borsa yatırımcıları için bu durum geçerli değil.

Şimdi, tüm varlıklar tahtada tankerlik yapıyor ve analist Brian Patrick Eha, büyük sermayeli hisse senetlerini izlemek için kullanılan endeks olan S&P 500'ün sıradan Bitcoin düşüşüne benzediğini fark etti.


Trilyonlarca kayıp

Son altı gün içinde S&P 500, dünya çapında artan sayıda corona virüsü vakası nedeniyle  3.4 trilyon doları sildi. Bunu perspektife sokmak gerekirse, bu Bitcoin'in mevcut piyasa değerinin 21.7 katı. ABD tarafından bildirildiği üzere, bu ABD borsa tarihinin en hızlı düzeltmesi.

Aç ayılar bu katliamdan yeterince güç alamıyorlardı ve gösterge endeksi kanlı bir Cuma günü yüzde üç daha isabet aldı.

Geleneksel yatırımcıların yüzde 80 kayıplarına neden olabilecek kripto para topluluğunun hodl zihniyeti yok gibi görünüyor.

Altın Güvenli Bir Liman Olarak Başarısız Oluyor

Hisse senetleri tüm hafta düşüş yaşarken, normalde altın fiyatlarının yükselmesi beklenirdi. Bununla birlikte, kıymetli metaller artık risk altındaki varlıklardan daha da çürük durumda, altın ve gümüş sırasıyla yüzde dört ve altı düşüyor.

 Hazineler, 2008 mali krizini anımsatan, yıpranmanın üzerinde kalmayı başaran tek varlık sınıfı gibi görünüyor. 10 yıllık tahvilin getirisi son zamanlarda keskin bir düşüş yaşadı ve tüm zamanların en düşük seviyesine ulaşmaya yaklaştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ