Şu anda New York Yüksek Mahkemesi'nde halen sürmekte olan bir dava devam etmektedir

Günlük Kripto İşlemleri Rekor Seviyelere Ulaştıkça Tether Coşkuya Devam Ediyor

Şu anda New York Yüksek Mahkemesi'nde halen sürmekte olan bir dava devam etmektedir. Savcılar, Tether Limited'in kardeş şirketi ile birlikte kripto borsası Bitfinex'in  desteklenmemiş fonlarda 900 milyon $ 'a kadar fon çıkardığını iddia ediyorlar.

Ancak buna rağmen, kripto topluluğunda önde gelen figürlerden vokal ve kör eleştirilere rağmen, Tether güçlenmeye devam ediyor.

Tether'ın Sürekli Eleştirilmesi

Tether’ın kendi teknik incelemesine göre, Tether kripto tokenları fiat para birimi ile destekleniyor, bu durumda USD olarak karşımıza çıkıyor

 “Hesap verebilirliği korumak ve döviz fiyatındaki istikrarı sağlamak için, tethers adı verilen bir kripto para birimi tokenı ve bununla ilişkili gerçek dünya varlığı fiat para birimi arasında bire bir rezerv oranı korumak için bir yöntem öneriyoruz.”

Aslında, sabitlenmiş emtialar talep üzerine kullanılabilir olduğundan, kripto stablecoinlerinin tüm temelinin eşdeğerlik etrafında merkezlenmesi beklenir.

Ancak Tether'in, operasyonun yürütülmesi ile ilgili belgeleri ve korunan muhasebe uygulamalarını, firmanın eşleşen USD rezervleri bulundurmadığı suçlamalarını teslim etmekten kaçınma hareketi aldıkları New York Yüksek Mahkemesi ile başarılı bir şekilde kalmasıyla sonuçlanacak.

Bununla birlikte, analist Peter Brandt kısa bir süre önce Tether'ı “Nijeryalı Bibloya” benzetti, tartışmalı stabilcoinin kısa süreli tutulması bile sağduyu karşısında uçuyor.

Daha sonra Brandt, Tether holdinginin vergi kaçakçıları peşinde IRS'yi sallayacağı ve tüm Tether / Bitfinex kurumsal kurulumunun meşruiyetini sorgulayacağı yönündeki söylentileri ortadan kaldırmaya devam etti.

Tether, Market Cap’ta Üçüncü En Büyük Kripto Oldu

Yine de, buna rağmen, piyasa yeterince Tether alamıyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz hafta, USDT, XRP'yi piyasadaki üçüncü büyüklük olarak çevirmek için CoinMarketCap sıralamalarını yükseltti.

Bu, aylar içinde ikinci kez gerçekleşti. Şu anda, Tether’in piyasa değeri XRP’nin 200 milyon dolar önünde yer alıyor.

Bununla birlikte, dünün günlük günlük transfer sayısı, Tether talebinin yakında herhangi bir zamanda ölmediğini gösteriyor.

 Tüm bunları dikkate alarak, soru şu oluyor: USDT neden bir sonraki en yakın rakibi Coinbase’in USDC'sinden çok daha popüler?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ