Bugün twitter’da trending topic haline gelen kavramlardan birisi AVAX idi!

Bugün twitter’da trending topic haline gelen kavramlardan birisi AVAX idi! Avalanche projesinin kripto parası AVAX token, tüm zamanların rekorunu kırarak tüm ilgileri üzerine çekti. 

Günün En Popüler Kripto Parası: Avalanche (AVAX)!

Cornell Üniversitesi (ABD) profesörlerinden Emin Gün Sirer tarafından kurulan AVA Labs tarafından geliştirilen Avalanche platformu, kripto para piyasalarında her geçen gün zirveye doğru ilerliyor. Avalanche platformunun kripto parası AVAX, bugün 65 doları görerek tüm zamanların rekorunu kırdı. AVAX, yaklaşık 14 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile CoinMarketCap’te 13’üncü sırada işlem görüyor.

AVAX Token 2021 yılına 3 dolar bandından giriş yaptı. Bu dönemde AVAX Token’dan 1,000 dolarlık satın alan yatırımcının şu an 20,000 doların üzerinde parası olurdu.

Avalanche platformu son günlerde oldukça popüler olan DeFi (merkezsiz finans) alanını kendine hedef piyasa olarak belirledi. DeFi platformları birçok fütürist tarafından geleceğin bankaları olarak görülüyor. DeFi’lar özünde finansal bir uygulama ve akıllı sözleşmeler sayesinde operasyonlarını yürütüyor. Bu aplikasyonlar hiçbir aracıya ihtiyaç duymadan birçok geleneksel bankacılık işlemini yerine getirebiliyor. DeFi platformlarının toplam mevduat büyüklüğü 100 milyar dolara ulaşmak üzere ve bu büyüklüğe sadece 1 yıl içerisinde ulaştı.

Sonuç olarak DeFi geliştikçe ve büyüdükçe AVAX da değer kazanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ