12 Mart Perşembe günü, Bitcoin'in fiyatı 8 Mayıs 2019'dan bu yana ilk kez 6 bin doların altına düştü. Bu makalede, bugünün kripto pazarlarındaki flash çöküşünün nedenlerinden bazıları tartışılıyor.

“Güvenli Liman” Söylemine Rağmen Neden Bitcoin Düşüyor?

12 Mart Perşembe günü, Bitcoin'in fiyatı 8 Mayıs 2019'dan bu yana ilk kez 6 bin doların altına düştü. Bu makalede, bugünün kripto pazarlarındaki flash çöküşünün nedenlerinden bazıları tartışılıyor.

Şu anda Bitcoin'i riskli bir varlık olarak gören insanlar için, bu sabahki piyasa öncesi işlem verilerinin Dow, S&P 500 ve Nasdaq için artan oran nedeniyle % 4'ün üzerinde düşüş göstermesi nedeniyle 7.640 dolara düşme çok şaşırtıcı değildi. Panik COVID-19 virüsünün yayılmasıyla birlikte başlangıçta beklenenden çok daha kötü olacak. Ancak, daha sonra olanlar çok daha kötüydü. Sonraki sekiz saat içinde Bitcoin % 23.54 daha düşerek 5.841 $ 'a düştü; geçen Mayıstan bu yana ilk kez Bitcoin 6.000 $ seviyesinin altına düştü.

Dün ve bu sabahın erken saatlerinde, dünyadaki panik seviyesini dramatik olarak artıran birkaç şey oldu:

Dünya Sağlık Örgütü nihayet COVID-19'u bir salgın olarak ilan etmeye karar verdi;

üç büyük ABD hisse senedi endeksi de on yıldan uzun bir süredir ilk kez ayı piyasası bölgesine girdi; Dow, S&P 500 ve Nasdaq Çarşamba günkü işlem seansını sırasıyla % 5,85,% 4,88 ve % 4,7 ile kapattı;

Başkan Trump, Birleşik Devletler halkını Beyaz Saray'ın Oval Ofisinden selamladı ve bu sırada COVID-19 hakkında konuştu;

Amerikalı aktör Tom Hanks Twitter'da, şu anda Avustralya'da olan eşinin ve COVID-19 için pozitif test edildiğini duyurdu;

Kuzey Amerika'da bir erkek profesyonel basketbol ligi olan Ulusal Basketbol Birliği (NBA), oyuncularından birinin COVID-19 için pozitif test edildiğini ve bir sonraki duyuruya kadar oyunun askıya alındığını açıkladı.

Son birkaç hafta boyunca, kripto topluluğunda Bitcoin'in güvenli bir liman varlığı olup olmadığı konusunda çok fazla tartışma yaşanmış olsa da, belki de, bu konudaki en zeki gözlemlerin bazıları popüler makro ekonomist ve kripto analistlerinden geldi. Alex Krüger yaptığı açıklamada Bitcoin’in güvenli liman olmadığına vurgu yapıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ