Yao Qian, Web3'ün İnternet ekonomisinin organizasyon biçimini ve iş modelini yeniden düzenleyeceğini ve herkes için eşit bir oyun alanı sunacağını öngördü.

Yao Qian, Web3'ün İnternet ekonomisinin organizasyon biçimini ve iş modelini yeniden düzenleyeceğini ve herkes için eşit bir oyun alanı sunacağını öngördü.

Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu Bilim ve Teknoloji Denetleme Bürosu müdürü Yao Qian, internetin geleceği olduğunu düşünerek Web3'e özel bir odaklanma çağrısında bulundu.

Yao, "Web 3.0: Yaklaşan Yeni Nesil İnternet" başlıklı bir makale yayınladı ve gelişen teknolojinin öneminden ve dünyanın Web2'den Web3'e nasıl önemli bir geçişte olduğundan bahsetti.

Makale ileriye dönük araştırma ve stratejik altyapı geliştirmenin öneminden bahsediyordu. Yao, Web3'ün İnternet ekonomisinin organizasyon biçimini ve iş modelini yeniden yapılandıracağını ve mevcut İnternet ekosistemini büyük ölçüde iyileştirmesinin beklendiğini tahmin etti,

Cumhuriyetçi Milletvekilleri, Yaptırımlar ve Mahremiyet Konusunda Çin'in CBDC'sini Hedef Alan Yasa Tasarısı Sundular

Çinli düzenleyici yönetici, Web3'ün Web2 çağındaki tekel, gizlilik koruması eksikliği ve kötü niyetli algoritma sorunlarını etkin bir şekilde çözeceğine ve İnternet'i daha açık, kapsayıcı ve güvenli hale getireceğine inanıyor. Yao, Web3'ü kapsayıcı ve birbirine bağlı olacak üç boyutlu bir holografik internet olarak adlandırdı.

“Web 3.0, bir yandan kullanıcı tarafında kimliklerin kendi kendini yönetmesini gerçekleştirebilir ve diğer yandan, ağ kaynağı tarafında adreslerin kendi kendini yönetmesini gerçekleştirebilir, sonun aracısızlığını gerçekten gerçekleştirebilir. ”

Çin, dijital para birimlerine yönelik kapsamlı bir yasaklama yaklaşımını sürdürürken, ülke, blok zincirin altında yatan teknoloji konusunda oldukça iyimser ve şimdi Web3 altyapısı, ulus için odaklanan bir sonraki büyük teknoloji gibi görünüyor.

Çin'in ademi merkeziyetçiliğe veya güç dağılımına mutlaka büyük bir inanan olmadığını belirtmek de önemlidir. Bu, blok zinciri tabanlı bir dijital para birimi olan merkez bankası dijital para birimi geliştirme programından açıkça görülmektedir, ancak teknoloji, merkezi hükümetin her yönünü kontrol etmesiyle oldukça merkezileştirilmiştir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ