DeFi protokolünden 25 milyon dolarlık kripto para çalan hacker fonları iade etti. Fonların iadesi ile ilgili olarak herhangi bir açıklama yapılmadı.

Hacker Çaldığı 25 Milyon Dolarlık Kripto Parayı İade Etti

DeFi protokolünden 25 milyon dolarlık kripto para çalan hacker fonları iade etti. Fonların iadesi ile ilgili olarak herhangi bir açıklama yapılmadı, ancak izlerini örtmede kapsamlı bir eksikliğin, daha fazla araştırmayı önlemek için saldırganın fonları iade etmesine yol açtığından şüpheleniliyor.

Çin DeFi kredi platformu, dForce, yaklaşık 25 milyon dolarlık hack sonrası fonlarına kavuştu. Saldırganın izini kaybettirememesi ve saldırganla bağlantılı meta veriler saldırganın olası kimliği hakkında çok fazla veri sunması nedeniyle gerçekleşiyor.

Saldırgan, yalnızca bir VPN kullanarak merkezi olmayan bir ağ kullanamadı. Bu, üç borsa etkileşimi ile bağlantılı olan IP adresini görünür hale getirdi. Saldırganın ekran çözünürlüğü ve sistem dili ayarının yanı sıra bir Mac kullandığı da bilinmektedir. Soruşturmalar devam ederken, saldırganın fonları hoşgörü umuduyla iade ettiğine inanılmaktadır.

Dragonfly Capital Yönetici Ortağı Haseeb Qureshi, bunu şimdiye kadar gördüğü “en dramatik bug ödülü” olarak nitelendirdi.

 Saldırı, sadece birkaç gün önce Multicoin Capital tarafından yönetilen 1,5 milyon dolarlık fon toplayan dForce'a bir darbe.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ