Kore borsası Upbit'ten 50 milyon dolar değerinde Ethereum çalmış olan bilgisayar korsanının 16.5 milyon dolarlık kısmı başka bir bilinmeyen cüzdanına transfer ettiği ifade ediliyor.

Hacker, Çalınan Fonların 16 Milyon Dolarını Upbit

Kore borsası Upbit'ten 50 milyon dolar değerinde Ethereum çalmış olan bilgisayar korsanının 16.5 milyon dolarlık kısmı başka bir bilinmeyen cüzdanına transfer ettiği ifade ediliyor.

Twitter'da balina hareketleri takipçisi Whale Alert, Kore Borsası Upbit'ten çalınan fonların 16.518.370 $ değerinde 109.870 ETH'nin bilinmeyen bir cüzdana aktarıldığını bildirdi. Daha önce, kripto para borsası Upbit, 50 milyon dolarlık ETH'nin borsanın  sıcak cüzdanından çalındığını doğruladı ve şirket, bu hackten kullanıcılarının zararlarını telafi edeceği için kimsenin etkilenmeyeceğini açıkladı.

Hackerlar Ganimetini Paraya Çevirmeye Çalışıyor

Blockchain güvenlik şirketi Pecksheild'e göre, çalınan 342.000 ETH'den dört yeni Ethereum adresi arasında yaklaşık 340.000 ETH bölünmüş durumda. Çalınan fonların bir kısmı Binance ve Huobi kripto borsalarına gönderildi. Binance CEO'su Changpeng Zhao, çalınan fonlardan herhangi birinin Binance'te yer alması durumunda derhal dondurulacaklarını açıkladı.

Hacker'lar, çalınan fonları nakit para çekmek için daha küçük miktarlara dağıtmaya çalışıyor. Bununla birlikte, Binance ve Paribu dışında başka hiçbir borsa, Upbit'e destek vermek ve çalıntı fonları almaya yardımcı olmak için öne çıkmamış durumda

Upbit, Hacki Takiben Para Yatırma ve Çekme İşlemlerini Askıya Aldı.

Upbit, Güney Kore’nin en büyük kripto borsası. Borsa 27 Kasım'da sıcak cüzdanından 50 milyon dolarlık ETH çalındığı için büyük bir hacke maruz kaldı. Ancak borsa, zararın şirketin kendi varlıkları tarafından karşılanacağına dair söz verdi. Upbit CEO'su Lee Seok-woo borsanın geçici olarak para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldığını ve hizmetlerin normale dönmesinin en az iki hafta alacağını bildirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ