KPMG, kripto kışından önceki yıldan bu yana siber suçluların kriptoda neredeyse 10 milyar dolar çalmayı başardığını bildirdi.

Hackerlar 2017

KPMG, kripto kışından önceki yıldan bu yana siber suçluların kriptoda neredeyse 10 milyar dolar çalmayı başardığını bildirdi.

Bloomberg, 2017'den beri bilgisayar korsanları tarafından yatırımcılardan ve uzun vadeli sahiplerden çalınan kripto paraların miktarı hakkındaki son raporun ayrıntılarını paylaştı. Genel olarak, en az 9,8 milyar dolar çalındığı belirtiliyor.

Belgede, muhasebe şirketi KPMG, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto varlıklarının, BTC'nin yaklaşık 20.000 dolarlık değeriyle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından sonra kurumsal yatırımcılar arasında popüler hale geldiğini belirtti. Bu nedenle, raporun amacı, kripto para birimleri çeşitli şekil ve boyutlardaki siber suçlular tarafından çalınabileceğinden korunma fonlarını dikkatli olmaya teşvik etmektir.

Finansal riskten korunma fonları dijital varlıklarla ilgilenmeye başladığı ve bazılarının kripto yatırımcıları için rekabet ettiklerine göre, rapor, burada güvenlik konularının öncekinden daha önemli hale geldiğini vurguluyor.

 Rapora göre, bilgisayar korsanlarının kripto hırsızlıklarında başarılı olmasının ana nedenleri “gevşek güvenlik veya kötü yazılmış kod”.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ