Bir siber güvenlik şirketi 700'den fazla Ruby programlama kütüphanesinin Bitcoin'i çalmak için kötü amaçlı yazılım içerdiğini tespit etti.

Hackerlar Bitcoin Çalmak İçin Bu Yöntemi Denedi

Bir siber güvenlik şirketi 700'den fazla Ruby programlama kütüphanesinin Bitcoin'i çalmak için kötü amaçlı yazılım içerdiğini tespit etti.

Cambridge, Massachusetts merkezli ReversingLabs bulgularını Perşembe günü bir yayında yayınladı. Şubat ayında, bilgisayar korsanları RubyGems adlı bir paket yöneticisinin içine kötü amaçlı dosyalar yerleştirdi.

Bilgisayar korsanları, geliştiricileri, normal tiplere benzer adlara sahip kötü amaçlı paketler göndermekten oluşan "yazım hatası" adlı bir yöntem kullanarak kötü amaçlı yazılım indirmeye kandırmaya çalışıyorlardı. Bir dosya adındaki sadece birkaç karakteri değiştirerek, bir geliştiricinin yanlışlıkla virüslü bir paketi indirmesi - bilinçsizce bilgisayar korsanının sistemine erişmesini sağladı.

İçeri girdikten sonra, kötü amaçlı yazılım, tüm potansiyel kripto para birimi işlemlerini cüzdanın adresine yönlendirmek için kullanıcının panosundan veri yakalamak için sonsuz bir döngü başlatan kötü amaçlı bir komut dosyası yürütüyor.

Ancak hackerların çabalarına rağmen ReversingLabs başarısız olduklarını keşfetti.

“Bu tür saldırılara boyun eğmek için mükemmel bir aday, tercih edilen ortamı Bitcoin işlemleri yapmak için periyodik olarak kullanılan bir Windows sistemi olan Ruby geliştiricisidir. Aslında nadir bir cins ”diye yazdı.

Şimdi çok geç: güvenlik şirketi saldırıyı keşfettikten iki gün sonra RubyGems ile temasa geçti ve virüslü dosyalar sırayla kaldırıldı.

 RubyGems toplamda 49 milyar indirme ile 158.000 pakete sahiptir ve kripto paraları çalmak isteyen bilgisayar korsanları için popüler bir hedef gibi görünmektedir. Geçen yıl, araştırmacılar 11 Ruby kütüphanesinde kripto paraları çıkarmak için bir bilgisayarın bilgisayarını kullanan bir yazılım keşfettiler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ