129 milyon Rus otomobil sürücüsünden oluşan bir veritabanı, dark web’de sadece 0.3 Bitcoin veya yaklaşık 2.900 $ karşılığında ortaya çıkıyor.

Hackerlar Bitcoin Karşılığında Otomobil Sahibi 129 Milyon Rus’un Verisini Satıyor

129 milyon Rus otomobil sürücüsünden oluşan bir veritabanı, dark web’de sadece 0.3 Bitcoin veya yaklaşık 2.900 $ karşılığında ortaya çıkıyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yasadışı faaliyet için aktif olarak kullanılmaya devam ediyor.

Anonim bilgisayar korsanları, kripto para birimi karşılığında karanlık ağda satmak amacıyla 129 milyondan fazla Rus otomobil sahibinin verilerini aldı.

Sızdırılan bilgiler, Rus haber ajansı RBC'nin 15 Mayıs'ta bildirdiğine göre, milyonlarca Rus otomobil sürücüsüne ait tam adları, adresleri, pasaport numaralarını ve diğer verileri içeriyor.

Sızan veriler kripto para birimi için satılıyor, diyen RBC, yerel yayın Vedomosti tarafından yapılan orijinal bir rapordan söz etti.

Bu nedenle, veritabanının tam sürümü 0.3 BTC'ye mal oluyor. Bu da yazım zamanı itibariyle yaklaşık 2.900 $’a karşlık geliyor.

Kripto para birimleri, karanlık ağ pazarlarındaki yasadışı faaliyetler için giderek daha fazla kullanılmaktadır.

New York merkezli bir blockchain analitik firması olan Chainalysis'e göre, darknet pazarlarının kripto akışı hacmi 2019'da dört yıl içinde ilk kez iki katına çıktı.

Siber suçlular genellikle çalınan verileri neredeyse çok ucuza karanlık ağda satar veya ücretsiz olarak verir.

Nisan 2020'nin ortasında, bilgisayar korsanları 500.000'den fazla popüler video konferans platformu Zoom'a ait adreslri bir centten daha az bir fiyata satıyordu .

 Mart ayında, kripto para fonu Trident büyük bir güvenlik ihlali yaşadı ve 266.000 kullanıcı adı ve şifrenin çalınmasıyla sonuçlandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ