Hacklenen Coincheck, müşterilerine iadeye hazırlanıyor

Japon kripto para ticaret platformu olan Coincheck, geçtiğim Ocak ayında bir hack saldırısına maruz kalmıştı. Şirket yetkililerinden yapılan açıklamayla, müşterilerinin çalınan kripto paralarını tekrar iade edeceğini belirtiyor.

Saldırı Ocak 2018'de meydana geldi ve hacker'ların hedefinde NEM tokenleri vardı. Sisteme sızmayı başaran hacker'lar toplam 534 milyon değerinde hırsızlığa imza attılar. Çalınan tokenlerin bir kısmı Kanada'da bir kripto ticaret sitesinde ortaya çıktı. Japon hükümeti, Coincheck ve diğer kripto para ticaret platformlarının, vaka sonlandırılana kadar işlemlerinin tamamen durdurulmasını talep etti.

Coincheck yaptığı açıklamada kullanıcılarına geri iade vaadi vererek, gelecek için iyi bir perspektif sunuyor. Çoğu zaman kripto borsaların hacklenip arkasına bile bakmaması olağan bir durumdu. Coincheck'in yaptığı bu açıklama ve sunduğu güven kullanıcılarını oldukça memnun etti.

Şirket CEO'sunun yaptığı açıklama ise şu şekilde;

"Platformun dışarıdan gelen yetkisiz girişlere karşı güçlendirilmesinin yanı sıra, ulusal güvenlik ve siber güvenlik uzmanları ile de genel bir güvenlik kontrolü gerçekleştireceğiz."

Coincheck, kullanıcılarına gelişmelerle ilgili bütün bilgileri sunacağının da sözünü verdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ