Ocak ayının ortalarında büyük bir hack saldırısına uğrayan kripto para borsası Cryptopia, ticarete yeniden başladığını duyurdu.

Hack

Ocak ayının ortalarında büyük bir hack saldırısına uğrayan kripto para borsası Cryptopia, ticarete yeniden başladığını duyurdu. Yeni Zelanda merkezli kripto para borsası Cryptopia, 18 Mart'taki şirket tarafından paylaşılan tweete göre, 40 işlem çiftinde işlem görmeye başladı.

Tweette, şirket “güvenli olarak belirlediğimiz 40 işlem çiftinde işlem görmeye başladığını duyurdu. Daha fazla para sildiğimizde bu listeyi genişletmeye devam edeceğiz. "Güncelleme, borsa'nın Ocak ayı ortalarında 16 milyon dolarlık bir hack saldırısı sonrasında Mart ayı sonuna kadar platformunda ticareti yeniden açma planlarının son duyurusunu takip ediyor.

Ocak ayında Cryptopia, “önemli zararlarla sonuçlandığı” bildirilen büyük bir hack saldırısından sonra hizmetleri askıya aldı. "Platform başlangıçta kullanıcılara resmi olarak ihlali açıklamadan önce birkaç güncelleme yayınlayarak planlanmamış bakım geçirdiğini bildirdi.

Mart ayının başlarında Cryptopia'nın kurucu ortağı Rob (Hex) Dawson, şirketin web sitesini 5 Mart'ta salt okunur biçimde açma kararı almıştı, ancak 14 Ocak'ta uğradığı hack saldırı sonucunda yaklaşık 16 milyon dolar değerinde kripto para çaldıran borsa kullanıcılardan iki adımlı doğrulama bilgilerini ve şifrelerini sıfırlamalarını istedi.

4 Mart’tan itibaren, Cryptopia kullanıcıların siteye salt okunur modda erişmesine izin verdi ve o zamandan beri ticari ve sabit sipariş iptalleri gibi çok sınırlı işlevlere izin verdi. Ayrıca 17 Mart'taki kullanıcılara gönderilen bir mektupta, bilgisayar korsanına fon kaybeden kullanıcıları geri ödemeye hazırlanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ