Şubat ayında daha önce saldırıya uğrayan bir İtalyan kripto borsası olan Altsbit, etkilenen müşteriler için kısmi bir geri ödeme işlemini tamamladıktan sonra işlemleri kapatacağını söyledi.

Hacklenen Kripto Para Borsası Kapanıyor

Şubat ayında daha önce saldırıya uğrayan bir İtalyan kripto borsası olan Altsbit, etkilenen müşteriler için kısmi bir geri ödeme işlemini tamamladıktan sonra işlemleri kapatacağını söyledi.

Altsbit Kısmi İade Planı Yayımladı

Web sitesindeki bir açıklamaya göre Altsbit, kripto borsası platformunun Mayıs 2020'de faaliyetlerini sonlandıracağını açıkladı. Duyuru, 5 Şubat 2020 Çarşamba günü yaşanan bir hackin ardından geliyor.

Platformun açıklamasından bir alıntı şu şekilde:

“Dikkatli bir analizden sonra çalınan miktarları kurtarmayı başardık, neyse ki kripto paraların iyi bir kısmı soğuk depoda tutuldu, bu kripto paralar bu kayıpları telafi etme imkanına sahip olmayan Altsbit borsasının kullanıcılarına iade edilecek, platformun tüm kullanıcıları arasında dağıtılan her kriptonun hesaplaması, saldırı sırasında kaydedilen yüzdeye göre yapılacak. ”

Platformun soğuk cüzdan depolamasını karşılamak için yeterli olmayacak şekilde Altsbit, kullanıcıların depozitolarında bir kesinti yapmak zorunda kalacağını söylüyor. Kısmi geri ödeme işlemi 10 Şubat 2020'de başlayacak ve 8 Mayıs 2020'ye kadar devam edecek. Altsbit'e göre, çalınan Bitcoin'in sadece yüzde 53'ü ve çalınan Ethereum'un yüzde 28'i iade edilecek.

Yakın tarihli bir Chainalysis raporu, 2019'da kripto borsası saldırılarının arttığını, ancak çalınan toplam token miktarının, muhtemelen gelişmiş güvenlik önlemleri nedeniyle azaldığını gösteriyor. Bu sağlam savunma protokolleri, bazıları bu tür harcamaları finanse etmek için yeterli gelir sağlamak üzere işlem hacminden yoksun olan borsalar için artan maliyet anlamına gelir.

Finansal düzenleyiciler ayrıca daha katı yasalar çıkarıyor ve bu da kripto borsa platformlarına uyum maliyetini artırıyor. Yine, küçük hacimli platformlar bu artan operasyonel yüklerle başa çıkamayabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ