Haftalık mum yaklaşık sekiz saat içinde kapanmadan önce, Bitcoin bu makalenin yazıldığı zamandan sadece birkaç dakika önce 7.000 dolara yükseldi.

Haftalık mum yaklaşık sekiz saat içinde kapanmadan önce, Bitcoin bu makalenin yazıldığı zamandan sadece birkaç dakika önce 7.000 dolara yükseldi.Bununla birlikte, kripto para birimi haftasonunun en düşük seviyesinden % 3.5 yükseldi, ancak geçen haftanın yerel yüksekliğinin 7.470 $ seviyesinin % 7 altında kalıyor.

Analistler, bu hareketin normal kripto piyasası dinamikleriyle ilişkili olduğunu öne sürerken, Bitcoin CME'nin BTC vadeli işlemler tablosunda yaratılan boşlukları dolduruyor ve ayrıca tüm piyasalardaki yatırımcıların önümüzdeki haftaya doğru iyimser bakmalarını sağlıyor. Popüler kripto tüccarı Filb Filb, Telegram kanalında açıkladığı gibi:  “Raporlar, CME Bitcoin vadeli işlem boşluklarının % 95'inden fazlasının sonunda Bitcoin'de devam eden boğa durumuna güven katarak dolduğunu gösteriyor.

Bitcoin Yükselebilir

Bu hareket zamana dayalı bir perspektiften yeni başlamış olsa da, analistler Bitcoin'in önümüzdeki günlerde daha da artmasını bekliyor.

Örneğin bir trader, BTC'nin şu anda yükseliş pozisyonunda olduğunu gösteren bir grafik paylaştı, çünkü anahtar desteğini birkaç mum için 6.800 dolar tutmayı başardı ve kısa vadede dibe vurduğunu düşündürdü.

BTC, trader'ın beklenen yörüngesini takip ederse, önümüzdeki üç gün içinde 8.000 dolara ulaşacak ve bu da mevcut seviyelerden % 14'lük bir ralliyi işaretleyecek.

Piyasa verileri, bu eğilimi desteklemektedir. Kripto hedge fonu Bitazu Capital'in bir ortağı olan Mohit Sorout, Bitcoin'in “yükseğe” a çıkmasının “yakında” olduğunu destekleyecek iki grafiği paylaşmasının zamanının geldiğini belirtti.

Başlangıçta bu grafiklerle tam olarak ne kastedildiği çok açık olmasa da, trader daha sonra Bitcoin'in kısa bir sıkışma görmesini beklediğini, kaldıraçlı short pozisyonların da hızlı bir şekilde ticaretlerinden çekildiğini ve güçlü bir ralliye neden olduğunu açıkladı.

Daha spesifik olarak, grafikler, Bitcoin 7,050-7,100 $ aralığına döndüğünde, kripto para birimini haftalık en yüksek 7,400 $ 'a, hatta daha da yüksek seviyelere doğru itebilecek bir dizi kapanış olacağına işaret ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ