Kripto piyasası, son 24 saat içinde, özellikle altcoinler için acı verici bir şekilde başka bir düşüş yaşadı.

Hafta Sonu Katliamı: BTC 27K $

Kripto para birimi alanındaki olumsuz fiyat gelişmeleri, birçok altcoinde kaydedilen yeni haftalık, aylık ve hatta yıllık en düşük seviyelerle yalnızca son 24 saat içinde gerçekleşti. Birçok grafikte görülen çift haneli düşüşlerle, günlük tasfiyelerin 500 milyon doların üzerine çıkması şaşırtıcı değil.


  • Kripto piyasasının daha iyi günler gördüğünü ve o kadar da uzun zaman önce olmadığını söylemek doğru olacaktır. Daha mikro ölçekte, BTC geçen hafta 32.000 doların üzerinde işlem gördü, ancak bu seviyeyi kararlı bir şekilde aşmaya yönelik her girişim, yolunda durduruldu.
  • Sonraki retler, Cuma günü durum kötüleşmeden ve serbest düşüş başlamadan önce varlığı aşağı yöne yaklaşık 30.000 dolara getirdi. Şu an itibariyle, bitcoin başka bir bin dolarlık düşüşün ardından 27.000 doların üzerinde kalmak için mücadele ediyor.
  • Bununla birlikte, BTC'nin durumu kötü olsa da, altcoinler çok daha kötü bir durumda. Neredeyse tüm alternatif kripto paralarda çift haneli kayıplar görülüyor.
  • Ethereum, günlük %14'lük büyük bir düşüşle bu olumsuz eğilime öncülük ediyor. İkinci en büyük kripto para birimi 1.450 dolara düştü, bu da günler içinde 500 doların üzerinde değer kaybettiği anlamına geliyor.
  • BNB, Cardano, Ripple, Solana, Dogecoin, Polkadot, Avalanche, Shiba Inu ve diğerleri de çift haneli fiyat düşüşleri gördü.
  • Genel olarak, kripto para birimi piyasa değeri 1,1 trilyon doların altına neredeyse yılın en düşük seviyesine geriledi. Metrik, bir haftadan daha kısa bir sürede 200 milyar dolar azaldı.
  • Bu nedenle, tasfiyelerin ve enkaz halindeki tüccarların sayısı (tekrar) hızla arttı. Acı çeken tüccarlar dünden bu yana 180.000'e kadar çıkarken, toplam tasfiyeler günlük ölçekte 500 milyon doların üzerinde ve son 12 saatte 200 milyon doların üzerinde.
  • Bir kez daha, yaklaşık 250 milyon dolarlık tasfiye ile bu payın çoğunluğunu ETH pozisyonları oluşturuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ