Bitcoin ve kripto fiyatları, kripto kralının % 5'lik kazancının ardından bu Pazartesi sabahı Asya'da yeşile döndü. BTC piyasaları yeniden desteklendi ve birkaç faktör rol oynayabilir.

Hafta Sonu Yaşanan Bitcoin Fiyat Artışının Üç Nedeni

Bitcoin ve kripto fiyatları, kripto kralının % 5'lik kazancının ardından bu Pazartesi sabahı Asya'da yeşile döndü. BTC piyasaları yeniden desteklendi ve birkaç faktör rol oynayabilir.

Geçen hafta direnişin düşmesinden sonra, bitcoin fiyatı hafta sonu Asya ticareti sırasında bu sabah 8.600 doların üzerine çıktığı için yeniden toparlandı. Son 24 saat, hafta sonu başlangıcından bu yana BTC fiyatlarını neredeyse % 5 oranında artıran istikrarlı kazançlarla sonuçlandırdı.

Josh Rager gibi analistler, 8 bin doların üzerinde olan her şeyin orada kaldığı sürece yükselişe geçeceği  gerekçesiyle yorum yaptılar.

Oyunda BTC direncine dönüşle sonuçlanan bir dizi faktör olabilir.

Coronavirüs, Yuanı Düşürüyor

Çin Coronavirüsünün yayılmasıyla seyahat kısıtlamaları yürürlüğe giriyor ve ölüm sayısı artıyor. Endişeler, dünya çapında vakalar ortaya çıkmaya başladığında Çinli yetkililerin virüsü tutma çabaları üzerinde durmaktadır.

Sonuç olarak, Reuters'e göre yuan bu sabah düştü. Offshore yuan, 8 Ocak'tan bu yana en zayıf olan dolar başına neredeyse % 0.5 düşerek 7'nin biraz altına düştü.

Devlet, virüsün yayılmasını önlemek için Ay Yeni Yılı tatillerini 2 Şubat'a kadar uzatacağını duyurdu.

Düşen fiat gücü genellikle bitcoin için bir boğa sinyalidir ve Çinliler bitcoin pazarlarında ve hissiyatında büyük bir salgına sahiptir.

Altın Fiyatları da Artıyor

Altın fiyatları da benzer bir toparlanma kaydetti ve yine 1.600 $ / ons'a doğru bir adım daha ilerliyor.

Raporlara göre, analistler Çarşamba günü Federal Reserve faiz oranı kararını yakından takip ediyorlar. S&P 500 ise Ağustos ayının ortasından bu yana en kötü haftasını yaşadı.

Bitcoin fiyatlarının kısa vadede varlıkla ilgili güvenli liman anlatımını güçlendiren kısa vadede ilk kez taşınması söz konusu değil.

İtalyan Etkisi

İtalya kripto dünyasında büyük bir oyuncu olarak bilinmemekle birlikte, ülke bir kez daha siyasi bir krizin pençesinde. Pazar günü geç saatlerde İtalyanlar, Matteo Salvini’nin milliyetçi Kuzey Ligi'ne güç verebilecek Milan yakınlarındaki Emilia-Romagna bölgesinin zengin seçim bölgesini bekliyorlardı.

Trustnodes, Euro karşıtı liderleri sorumlu görebilecek olası bir güç kayması sonucunda benzer şekilde zamanlanmış bitcoin rallisinin başlatılmış olabileceği bağlantıyı kurdu.

İlk sonuçlar, İtalya’nın aşırı sağcısı Salvini için olumlu görünmüyor, ancak tam sayı bugüne kadar mevcut olmayacak.

 Bunun doğrudan bitcoin rallisi ile ilgilisinin olup olmadığı belli değil ancak Uzak Doğu'da daha geniş endişelerin daha büyük bir etkisi olması muhtemel.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ