Kripto para birimlerinin düşüşü devam ediyor gibi görünüyor. Bu yazı haftanın en kötü 5 kripto para birimi hakkında. BTC fiyatı 19.000 dolarda oturuyor. Bitcoin fiyatı son yedi gün içinde neredeyse -%35 düştü. Gelin daha detaylı inceleyelim.

5-) Ethereum (ETH) -%37.3

ETH/USD Haftalık grafik – GoCharting

Ethereum'un fiyatı, uzun zamandır ilk kez büyülü 1.000 USD rakamının altına düştü. Fiyat, son iki aydır haftalık grafikte sürekli olarak negatif kapanıyor. Bu büyük düşüş trendi,  Ethereum fiyatının  1.000 USD'nin altına düşmesine neden oldu. Ne yazık ki, son 7 gün içinde ETH fiyatı neredeyse %-37.3 oranında düştü, bu sadece en kötü kripto para birimleri listemizde bir yer için yeterli.

4-) THORChain (RUNE) -37.8%

RUNE/USDT Haftalık grafik – GoCharting

Web sitesine göre Thorchain, çok sayıda zincirde ticarete izin veren merkezi olmayan bir borsadır. Örneğin, tüccarların birden fazla blok zincirinde ticaret yapmalarına izin verecek. DeFi pazarı yakın zamanda büyük bir etkileşim elde ederken, kullanıcılar uzun süredir ekonomik hizmetlere kolayca erişilebileceği bir ekosistem yaratmanın gerekliliğini dile getiriyor. Ne yazık ki, son 7 gün içinde  RUNE fiyatı  neredeyse -%37,8 düştü, bu sadece en kötü kripto para birimleri listemizde bir yer için yeterli.

3-) Polygon (MATIC) -38.1%

MATIC/USD Haftalık grafik – GoCharting

Polygon, bir Ethereum ağ ölçeklenebilirlik çözümüdür. Ethereum blok zinciri, akıllı sözleşmeleri uygulayan ilk kişiydi. Bu, Ethereum'u merkezi olmayan uygulamalarda tartışmasız lider yaptı. Bununla birlikte, akıllı sözleşmelerin sayısı arttıkça, Ethereum işlemleri hızlı ve verimli hale getirme hatasına düştü. Poligon ağı bundan doğdu. Ne yazık ki, son 7 gün içinde MATIC fiyatı neredeyse -%38,1 oranında düştü, bu sadece en kötü kripto para birimleri listemizde bir yer için yeterli.

2-) Monero (XMR) -38.2%

XMR/USDT Haftalık grafik – GoCharting

Monero, ileri düzeyde anonimlik sağlayan bir kripto para birimidir. Monero, blok zincirindeki tüm süreçleri örten bir protokol olan Cryptonode'u uygular. Her alıcı, her işlem için kendi genel adresine tahsis edilemeyen gizli bir adres olarak adlandırılan özel bir adres alır. Alıcı, blok zincirindeki işlemi belirlemek için özel anahtarını kullanabilir. Ne yazık ki, son 7 gün içinde XMR fiyatı neredeyse %38,2 düştü, bu sadece en kötü kripto para birimleri listemizde bir yer için yeterli.

1-) Aave (AAVE) -38.4%

AAVE/USD Haftalık grafik – GoCharting

Aave, merkezi olmayan bir  borç verme/borç alma platformudur.  Borç verenler, kriptoları biriktirerek para kazanırken, borç alanlar, güvenlik olarak bazı kriptoları kullanmaları koşuluyla, flash/mikro kredilere sahip olma yeteneği kazanır. Aave sahipleri, projenin yaklaşmakta olan genişlemesinde onlara oy veren platformda indirimli ücretler alıyor. Ne yazık ki, son 7 gün içinde AAVE fiyatı neredeyse -%38,4 düştü, bu sadece en kötü kripto para birimleri listemizde bir yer için yeterli.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ