Bitcoin fiyatı 9.000 doların altına düştü. Ancak BTC düşüşünü satın alan trader'lar altcoinlerin toparlanması için yer açabilir.

Haftaya Başlarken Bitcoin ve Kripto Paralar

Bitcoin fiyatı 9.000 doların altına düştü. Ancak BTC düşüşünü satın alan trader'lar altcoinlerin toparlanması için yer açabilir.

Dünyadaki corona virüsü vakaları bugün 10 milyonu aştı ve ABD'deki yeni vakaların sayısı son birkaç gün içinde yeni rakamlarla birlikte yükseldi. Bu durum hisse senedi piyasalarının satış baskısıyla yüzleşebileceği için ekonomik canlanmayı tehlikeye atmış durumda.

Bu arada, altın gibi güvenli liman varlıkları iyi performans göstermeye devam ediyor.

Bu haftanın başlarında Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in (BTC) volatilitesindeki düşüşün, birçok trader tarafından kullanılan popüler bir teknik analiz göstergesi olan Bollinger Bantlarının sıkılaştırılmasıyla sonuçlandığını söyledi. McGlone, CoinMarketCap'te en üst sıradaki kripto para biriminin 6.500 dolarlık desteğin üzerinde kalması durumunda sonunda 13.000 dolara yükselmesini bekliyor.

Çoğu büyük kripto para birimi bir konsolidasyon aşamasına girmiş halde. Bu durum fiyat hareketinin değişken olması nedeniyle hedefe bağlı bir piyasada işlem yapmak zor olabilir. Yatırımcılar normal pozisyon büyüklüklerini azaltarak risklerini azaltmayı düşünebilirler. Kripto piyasaları yeniden trend belirlemeye başladığında normal pozisyon büyüklüğü geri yüklenebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ