11 Mayıs'taki yarılanma olayından bu yana yaklaşık 24.000 BTC kripto borsalarından çekildi. Bununla birlikte, bitcoin'in fiyatı yarılanmadan beri yükseldi.

Halving’den Sonra Devasa Sayıda Bitcoin Borsalardan Çekildi

11 Mayıs'taki yarılanma olayından bu yana yaklaşık 24.000 BTC kripto borsalarından çekildi. Bununla birlikte, bitcoin'in fiyatı yarılanmadan beri yükseldi.

Glassnode'un Bitcoin Exchange Net-Flow istatistiklerine göre, 11 Mayıs'ta bitcoin yarılanmasından beri, birkaç kullanıcı merkezi kripto borsalarından 24.000 BTC'ye yakın 222 milyon dolar taşındı. Ancak, bitcoin fiyatı, ödül yarıya indirme etkinliğinden bu yana oldukça yükseldi.

13 Mayıs'ta Glassnode, Bitcoin Exchange Net-Flow'un yarıya indirilmeden ve etkinliği izlemeden önce bir saç tökezlediğini tweetledi. Glassnode, Bitcoin'in yarıya indirilmesinden önceki ve sonraki saatlerin değişim net akışının önemli ölçüde azaldığını tweetledi. 

Şimdiye kadar, etkinliğin 2020’nin önde gelen kripto para birimini borsalardan çeken yatırımcı trendi üzerinde hiçbir etkisi olmadı. Bitmex ve Bitfinex, pozisyonları değiştirmek için rezerv sayıları açısından yılın başından beri bir dizi sorun yaşadı. 

Üçüncü yarılanma etkinliğinden sonra ilk beş kripto para birimi işlem platformu Coinbase, Huobi, Binance, Okex ve Bitfinex'tir. Glassnode’un istatistikleri, yarılanmadan sonra en iyi kripto para birimi borsalarından bazılarından 200 milyon doların taşındığını gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ