Son düşüşler, Bitcoin için olumlu bir önyargı sürdürmesini engellemedi. Kripto para birimi, yıllık bir zaman diliminde yüzde 20'den fazla arttı ve ralli bir dizi yükseliş katalizörü tarafından yönlendirildi.

Halving Sonrası Bitcoin Anlatısı Değişiyor mu?

Son düşüşler, Bitcoin için olumlu bir önyargı sürdürmesini engellemedi. Kripto para birimi, yıllık bir zaman diliminde yüzde 20'den fazla arttı ve ralli bir dizi yükseliş katalizörü tarafından yönlendirildi. Katalizör olarak halving etkinliği ve Merkez Bankalarının politikaları yer alıyor.

Şimdi halving gerçekleşirken yatırımcılar sadece bir yükseliş hikayesi bırakıyor: enflasyon.

ABD Federal Rezervi, ülke ekonomisinin kilitlenmeye bağlı durgunluktan kurtulmasına yardımcı olmak için para basma politikalarını artırdı. 3 trilyon dolarlık sermaye enjeksiyonu, S&P 500, altın ve hatta Bitcoin dahil olmak üzere etkilenen her piyasanın fiyatlarını şişirdi.

Ancak birçok önde gelen analiste göre, küresel bir piyasa rallisinin beklentileri çok zor görünüyor. Leuthold Group'un baş yatırım sorumlusu Doug Ramsey, bu hafta ABD'li devlerin yer aldığı S&P 500, düşük sermayeli şirketlerin zayıf kurumsal kazançları ve kasvetli iş verileri nedeniyle yüzde 32'lik bir çöküş yaşayabileceğini öngördü.

Koronavirüs pandemisinin ortasında S&P 500'ü takip eden Bitcoin de benzer bir gerileme riski taşıyor. Halving, kripto para biriminin 10.000 doların üzerinde yeni bir yerel zirveye ulaşmasına yardımcı oldu. Ancak S&P 500'deki düşüş, yatırımcıların portföy kayıplarını karşılamak için bitcoin karlarını nakit paraya çevirmelerine neden olabilir.

 Bu durum halving sonrası Bitcoin anlatısını değiştirebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ