Brezilya merkez bankası faiz oranlarını % 3'e düşürdüğünde potansiyel olarak bazı yatırımcıları dışarı attığında BTC'nin kapılarını açmış olabilir.

Halving Sonrası Rapor: Brezilya Bitcoin için Yeni “Talep Kaynağı” Olabilir

Brezilya merkez bankası faiz oranlarını % 3'e düşürdüğünde potansiyel olarak bazı yatırımcıları dışarı attığında BTC'nin kapılarını açmış olabilir.

Bitcoin’in Brezilya Reali ile karşılaştırıldığında yıllık performansı, ülkenin finansal sıkıntılarıyla birleştiğinde, kripto para birimine yönelik talebi artırmaya yardımcı olabilir.

Delphi Digital tarafından "Bitcoin Devleti" başlıklı 11 Mayıs'ta yayınlanan yeni bir rapora göre, Brezilya merkez bankası faiz oranlarını% 3'e düşürdü ve Real'in ABD dolarına göre değerinin% 30'unu kaybetmiş olması yatırımcıları uzaklaştırabilir “Risk-ödül değiş tokuşunu artık çekici bulmayanlar” bazı yerel piyasalarda hareket edebilir.

Delphi Digital, bu potansiyel göçün Brezilya'daki Bitcoin'e (BTC) daha fazla itilmesine neden olabileceğini ileri sürdü:

“Bu, gelişmekte olan piyasalardan gelen sel baskısının doğrudan bitcoin'e akacağı anlamına gelmiyor… ama bu potansiyel hareketin büyüklüğü, özellikle daha sıkı sermaye kontrolleri daha yaygın hale gelirse, BTC için başka bir talep kaynağı olabilir.”

BTC, Real'e kıyasla en iyi YTD performansına sahipti -% 74 - ABD dolarınınkini çok aştı ve % 21.9 seviyesinde.

Brezilya’nın kriptoyla karışık ilişkisi

Ülkenin Bitcoin piyasası yatırımcılar için ardıç ediyor olsa da, Brezilya'daki kripto para birimleri düzenleyici zorluklar ve etkili eleştirmenlerden payını aldı. Bitcoin ticaretine odaklanan dört şirket 2019'dan beri kapandı. Brezilya Bankacılık Federasyonu Başkanı bile kripto para birimlerinin gerçekte bir para birimi olmayacağını ifade ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ