Tezos topluluğu hibe programları, yaratıcılara blok zinciri tabanlı uygulamalar oluşturmak için kaynakları kolaylaştırır. Blockchain kullanımını teşvik etme ortak hedefi ile yerel zorluklara hitap ediyor.

Hamleleriyle Yüz Güldüren Altcoin Yeni Adımlarını Açıkladı

Tezos topluluğu hibe programları, yaratıcılara blok zinciri tabanlı uygulamalar oluşturmak için kaynakları kolaylaştırır. Blockchain kullanımını teşvik etme ortak hedefi ile yerel zorluklara hitap ediyor.

Tezos Adımlarında Neler Var?

27 Temmuz Salı günü Tezos ekosistemi, Tezos topluluğundaki yaratıcıları ve inşaatçıları desteklemek için birkaç topluluk hibe programı başlattı. Tezos, bu programları dünya çapında hibe alanlar için erişilebilir hale getirecek ve bölgesel ekosistem merkezleri aracılığıyla yönetilecek. Bu programları başlatmanın amacı, ekosistem genelinde geliştirici yeteneklerini ve taban faaliyetlerini genişletmektir.

Böylece hibe programı, Tezos topluluğu üyeleri tarafından inşa edilen projelere gerekli finansmanı kolaylaştıracak. Gereksinimler ve finansman seviyeleri coğrafi hususlara bağlı olacaktır. Ayrıca, alıcılar gerektiğinde ek hibeler için de başvurabilirler.

İlginç bir şekilde bu gelişme, Tezos'un bu yıl rekor büyüme kaydettiği bir zamanda geliyor. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Ağ etkinliği yüzde 1.200'ün üzerinde ve sözleşmeli aramalar bu yaz ayda 2 milyonun üzerine çıktı. Büyüme, fırsatlarla dolu kapsayıcı ve işbirlikçi bir topluluk arayan geliştiricilerin ve içerik oluşturucuların ilgisini artırdı. Topluluk küçük hibe programları, Tezos ekosistemi içinde inşa etmeye adanmış fikirleri, bireyleri ve kuruluşları daha da destekleyecektir.

Tezos, geliştiriciler arasında çeşitli araçlar kullanarak merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için popüler bir platformdur. NFT sanatçıları, oyun geliştiricileri, spor bayilikleri, müzik şirketleri, emlak geliştiricileri, merkez bankaları vb. arasında popülerdir.

Tezos, düşük gazlı çapraz zincir yardımcı programı, getiri çiftçiliği protokolleri ve AMM platformları için ERC-20 köprüleri sağlıyor. Bu nedenle gelişen bir DeFi ekosistemine sahiptir.

Tezos topluluk hibe programı

Tezos Commons: Bu topluluk hibe programı, Kuzey Amerika'daki katılımcılara 10.000 $'a kadar hibeler sunuyor. Yerel toplulukları önyükleyerek Tezos topluluğunu desteklemeyi amaçlar. Tezos Commons'ın misyonu, Tezos ekosistemindeki inşaatçıları ve mimarları desteklemektir. Ayrıca, taban düzeyinde etki yaratabilecek küçük ölçekli projeleri desteklemeyi amaçlamaktadır.

TZ APAC: Bu, Tezos ekosistemine destek sunan Asya merkezli önde gelen kuruluşlardan biridir. Küçük seviyeli fonlarla yeni fikirler inşa etmek amacıyla topluluk hibeleri sunar. Erken aşama konsepti için Tezos platformunda yeni inşaatçıları ve yaratıcıları desteklemeyi amaçlıyor. Ayrıca, bu programın yönetimi Tezos India ile ortaklaşa gerçekleştirilecek. Tezos India, Hindistan'daki Tezos topluluğunu genişlettikten sonra çalışıyor. Ayrıca Tezos Hindistan Bursu aracılığıyla Tezos ekosisteminin taban büyümesini artırmayı hedefliyor. Bu burs, en iyi geliştiricilere mentorluk sağlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca, 8 haftalık program için 2000 dolarlık bir maaşla birlikte küresel Tezos ekosistemine erişmelerini sağlıyor.

TZ Connect: Kendini Tezos ekosistemini geliştirmeye adamış, Berlin merkezli bir ekiptir. Topluluk hibe programının bir parçası olarak TZ Connect, mentorluk ve girişimci ikamet programları sağlayacaktır. Ayrıca Tezos'ta yeni ürünler, araçlar ve uygulamalar tasarlamaya başlayan geliştiricilere de fon sağlayacak. TZ Connect programı ayrıca Tezos hakkında farkındalık yaratan bireylere ve gruplara da odaklanacak.

Tezos İsrail: Bu, blockchain teknolojisini eğitmek, eğitmek ve yerleştirmek için İsrail ekosistemine hizmet eden bir inovasyon laboratuvarıdır. Merkezi olmayan uygulamalar (DApp'ler) oluşturmaya istekli geliştiricileri ve öğrencileri hedefleyecektir. Hibe programı, güçlü uygulamalar tasarlamak ve tasarlamak için inşaatçılara gerekli kaynakları kolaylaştıracaktır.

Tezos Africa: Bu girişim, Afrika kıtasındaki yerel sorunları ele almak için Tezos'un benimsenmesini desteklemektedir. Ayrıca gençleri blockchain teknolojisini kullanmaya teşvik etmeye odaklanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ