Kripto para piyasaları oldukça eğlenceli bir piyasa.

Hamstercoin Bir Dogecoin Olur Mu?

Kripto para piyasaları oldukça eğlenceli bir piyasa. Yeni ve ilginç kripto paralar karşımıza çıkıyor. Son günlerde popüler olan bir grup kripto para var ki sürpriz çıkışlar yaparak yatırımcılarına çok iyi kazandırabiliyor. Bu durumun tersi de doğru bir günde bu kripto para yatırımcıları varlıklarının yarısını kaybedebilir.

Memecoin olarak adlandırılan eğlenceli kripto paralar Dogecoin gibi piyasaya şaka maksatlı sürüldü. Ancak kısa sürede ciddi bir taraftar kitlesi topladı. Ateşli taraftar kitlesi TikTok ve Twitter gibi sosyal medya araçları üzerinde örgütlenerek piyasayı etkileyebilme gücüne sahip olabiliyorlar. Yeter ki Elon Musk gibi ünlü bir hesap tarafında fişeklesinler.

Geçtiğimiz hafta Elon Musk’ın Floki tweet’inin ardından Shiba Inu ve Floki isimli kripto paralar ciddi değer kazandılar. Floki, Shiba ve Dogecoin; memecoin sınıflandırmasına tabii tutulabilecek kripto paralardır.

Son günlerde yatırımcıların ilgisini çekmeye başlayan bir kripto para daha var: O da Hamstercoin! İsminden de anlaşılacağı üzere oldukça eğlenceli olan bu kripto para Haziran ayında Twitter’ın CEO’su tarafından Dogecoin rakibi olarak sunuldu. Hamstercoin Ekim ayı başında 0.0000000010 dolar bandında işlem görüyorken 10 Ekim’de 0.00014 dolara kadar çıktı. Şimdilik sadece birkaç DeX (merkezsiz borsa) platformunda işlem gören Hamstercoin, kısa sürede merkezi borsalarda da listelenmeye başlayabilir.

https://coinmarketcap.com/currencies/hamster/

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ