Bir Bitcoin ödülü girişimi ile Visa arasındaki yakın tarihli bir ortaklık, başarılı olması halinde kripto para birimine yeni bireylerin yükselmesini sağlayabilir.

Harcamalara Karşılık Bitcoin Ödülleri Bir Sonraki Benimsenme Çılgınlığı Olabilir mi?

Bir Bitcoin ödülü girişimi ile Visa arasındaki yakın tarihli bir ortaklık, başarılı olması halinde kripto para birimine yeni bireylerin yükselmesini sağlayabilir.

Kredi ve banka kartlarının en cazip yönlerinden biri de ödülleridir. Tüketiciler harcama yaparak puan kazanabilirler ve bu puanlar daha sonra nakit iadesi, hediye kartları veya diğer indirimler için kullanabilirler.

Fikir, onlarca yıldır finans dünyasında bir temel olmuştur. Ancak, kripto para birimleri bu sektöre yepyeni bir boyut getirebilir.

Bitcoin Ödüllerine Sahip Bir Visa Banka Kartı

Banka kartınızı harcayabileceğinizi ve BTC'yi ödül olarak alabileceğinizi düşünün. Şimdi meyvelerini vermeye başlayan ilginç bir fikir.

Forbes'un yakın zamanda bildirdiği gibi, San Francisco merkezli uygulama Fold, bunun gerçekleşmesi için Visa ile birlikte çalıştı. Visa’nın Fintech Fast Track Programının bir parçası olarak Fold, nakit alımların% 10'unu sağlayacak bir Visa banka kartı başlatmayı planlıyor. Bu, Bitcoin'in geleneksel ödül puanlarının yerini alabileceği anlamına geliyor.

Bu fikrin önemli bir desteği var. Fold, 90.000 kullanıcısının % 90'ının ödüllerini BTC'de almaya istekli olduğunu tespit etti. İnsanlar Bitcoin biriktirmek ve harcamak istemediğinden, bu yeni bir Bitcoin benimseme dalgası getirebilir.

Fold genel müdürü Will Reeves'in Forbes'a söylediği gibi, “İnsanlar henüz Bitcoin'i para olarak anlamıyorlarsa, kesinlikle daha iyi bir ödül olarak anlayacaklar.”

Hepsinden iyisi, BTC ödülleri satılmadığı için vergilendirilmiyor.

Benimsenme Yolunda Yeni Bir Yol

Bitcoin kabulü 2017'den beri durmuş olsa da, cüzdanlar büyümeye devam ediyor. Şubat 2020'de, kripto para cüzdanlarının sadece üç yıl içinde üç katına çıktığı belirtilmişti. Anketler, gençler arasında kripto para birimini benimseme konusunda da büyük bir coşku olduğunu buldu.

Bitcoin ve kripto para biriminin benimsenmesinin zor olduğu kanıtlandı. Bazı uygulamalar, harcama yapmayı kolaylaştırarak, harcamaları tüketici tarafına dahil etmeye çalıştı. Diğerleri, Lightning Network'ün Bitcoin'in kitlesel kabulü için gereken ölçeklenebilirliği sağlayacağını umuyor. Ancak, bunlar sınırlı bir başarı ile karşılanmıştır.

Ödül modeli, benimdenme konusundaki en son girişimdir, ancak büyük vaatleri vardır. Bunun nedeni, HODL zihniyeti içine tam oturmasıdır. Hepsinden iyisi, kredi kartı ve bankamatik kartı kullanan sıradan insanlar için kolayca açıklanabilir.

 Fikir hala başlangıç aşamasındadır, ancak Fold başarılı olursa, diğer kripto para birimi girişimlerinin bu modeli takip etmesini bekleyebiliriz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ