Geçenlerde ilginç olarak nitelendirebileceğim bir gelişme ile karşılaştım.

Geçenlerde ilginç olarak nitelendirebileceğim bir gelişme ile karşılaştım. İlginç diyorum çünkü Z kuşağının kripto paralara ilgisinin ne denli yoğun olduğunu gösteriyor.

Başlığı harçlıklarla ilgili koydum. Zira gençler artık harçlıklarını kripto para alanına kaydırmaya ve kripto paralara yatırmaya çoktan başlamış bile. Elbette bunun bazı sebepleri bulunuyor.

Öncelikle gençlerin kripto paralara yöneliminin kendilerinden büyük olanlara göre daha kolay olduğunu vurgulayalım. Zira gençler teknolojik gelişmelerle çok daha yakından sıkı fıkılar. Her yani gelişmeden muhakkak haberleri oluyor.Dünyanın yönelimlerini , farklılıklarını elbette okumaya çalışıyorlar.

Diğer taraftan gençler kripto para alanında başarıya ulaşmış kişilerin hikayelerini de okuyorlar. Bu başarı hikayeleri onlara belki de güç katıyor. Ayrıca Elon Musk , Jack Dorsey gibi teknoloji öncüleri  gençlerin takip ettiği isimler arasında yer alıyor.

Gelelim harçlıklara. Harçlıkların dahi kripto paralara yatırılması gençlerdeki para kazanma arzusuna işaret ediyor. Ancak kripto para alanında kazançlı çıkmak kadar zarar etme ihtimalinin de göz ardı edilmemesi gerekiyor.

Ben gençlerin projeleri yakından takip ettikleri kanaatindeyim. Kripto para projelerine yatırım yaparken projeleri araştırıyorlar. Güven ve gelecek vaat eden projelere yöneliyorlar. Bu yönelimler neticesinde harçlıklarından önemli miktarda kar elde etme eğiliminde oldukları görülüyor. Harçlıklar bile kripto paralara akmaya başlamışsa bu durum kripto paraların genişlemesine ve benimsenmesine işaret ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ