Kısa süre önce yapılan hard forkdan sonra Ethereum'un daha iyisini yapmaya başlayacağı ve fiyatın da analistler tarafından artacağı ifade ediliyor.

İkinci en büyük kripto para birimi Ethereum, kısa süre önce birkaç kısa boğa dönüşünün yanı sıra son zamanlarda düşüşe geçti. 8 Aralık'ta ağa uygulanan İstanbul Hard Forku, topluluğa Ethereum'un yakında hem blok zinciri hem de kripto para birimi olarak pozisyonlarını alacağını umuyor.

Ethereum’un rakibi Tron şu anda çok daha iyi bir performans gösteriyor ve sürekli genişliyor olmasına rağmen, TRX fiyatı herhangi bir yükseliş işareti göstermiyor. ETH, ne olursa olsun, ilk onda ikinci sırada kalıyor.

Bazı kripto para analistleri ETH fiyatlarının yakında yükselişe geçebileceğine inanıyor.

ETH Fiyatı 190 Doları Geçecek

Analist ve yatırımcı @IamCryptoWolf şu anda ETH'nin WMA50'nin altında işlem gördüğünü yazıyor (aynı durumun 2016'nın sonlarında olduğuna dikkat çekiyor). Fiyatın tersine dönmesi ve yükselişe geçmesi için haftalık RSI'da çift alt seviyeye ulaşması gerekiyor. Sonra uzman, bir yükseliş mumunun ETH'nin 190 doların üzerine çıkmasına izin vereceğini söylüyor.

Boğa Beklentisi

Twitter'da @cryptodude999 adı altında faaliyet gösteren bir başka yatırımcı kısa vadeli ETH fiyatı konusundaki düşüncelerini dile getiriyor ve bir boğa beklediğini vurguluyor.

Ethereum'un Geleceği Parlak Görünüyor

Bugün Medium'da yayınlanan makalesinde, OKEx borsa ekibi, Ethereum'un bu yıl bulunuduğu durumunu özetledi. Yazarlar, ikinci en büyük platformun Bitcoin'den daha düşük performans gösterdiğini belirtti.

Ancak, DeFi'nin (merkezi olmayan finans ürünleri) ortaya çıkmasıyla Ethereum ile ilgili piyasa beklentileri daha iyi bir şekilde değişti ve Bitcoin ile değerli bir mağaza olarak rekabet etmeye başlayabilir. Makale ayrıca şu ifadelere vurgu yapıyor:

“DeFi, Ethereum'un değer deposunu güçlendirmesinin yolunu da açabilir. DeFi piyasalarının hızlı büyümesinin yanı sıra, 2020'de bu değişimin daha belirgin hale gelmesini bekliyoruz. ”

Yazarlar, DeFi'ye, özellikle de bankacılık alanına olan artan kurumsal ilginin, gelecekte de Ethereum için olumlu olabileceğine inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ