Bitcoin ile Bitcoin Cash arasındaki korelasyon, 0.729'da güçlü durarak ikisinin fiyatları arasında pozitif bir korelasyon gösterdi.

Bitcoin ile Bitcoin Cash arasındaki korelasyon, 0.729'da güçlü durarak ikisinin fiyatları arasında pozitif bir korelasyon gösterdi.

Bitcoin Cash, PayPal'ı entegre eden tüccarların BCH'de ödemeleri kabul edebileceğinin açıklandığı son haftalarda bazı yükseliş haberleri gördü.

Bitcoin Cash bir kez daha 670 $ direnç seviyesine yaklaştı. Dahası, 750 dolarlık direnç seviyesi yaklaşırken, destek 600-610 dolar alanında.

Bir bacak yukarı doğru geçen ay piyasalarda mayalanmakta olan şey olabilir. Bitcoin ve Ethereum, sırasıyla 60 bin dolar ve 2000 dolarlık inatçı direnci geçemedi ve iyileşmeden önce keskin bir geri çekilme yaşadı. Piyasadaki olumlu hava birkaç haftadır artıyor ve önümüzdeki haftalarda fiyatları yukarı çekebilir.

Teknik göstergeler, BCH'nin 480 dolarlık destek seviyesini test etmek için düştükten sonra son iki hafta içinde yükseliş ivmesine geri döndüğünü gösterdi.

Fiyat Nereye Gider?

Elliot Dalga Teorisini kullanarak, 220 $'dan (Ekim) 500 $'a (Ocak) geçiş, BCH için beş dalgadan oluşan bir seride üçüncü dalga gibi görünüyor - ve bu dalga aynı zamanda BCH'nin diğer iki motif dalgasından daha büyük kazançlar kaydettiğini gördü.

750 $'dan 480 $'a geçiş, o zaman düzeltme aşamasının A Dalgası olacaktır - ve 480 $'dan geri kazanım Dalga B olacaktır. Bu gerçekten böyleyse, BCH'nin bir kez daha 750 $'ı geçmesi olası değildir.

OBV, alım hacmi mevcut olmasına rağmen, 750 $'dan düşüşten bu yana görülen satış hacmini henüz telafi etmediğini gösterdi. Boğalar fiyatları 800 dolara çekecekse bunun değişmesi gerekiyor.

RSI, yükseliş hissini göstermek için nötr 50'nin üzerine çıktı.

Yükselen bir Bitcoin, genellikle piyasa katılımcılarının kripto kralı için altcoin takas ettiğini görür. Bu senaryo, Bitcoin yükselirken muhtemelen BCH gibi paraların durgunlaştığını görecektir. 660 dolar ve 750 dolar temel direnç seviyeleri olmaya devam ediyor ve bunların üzerindeki bir hareket, bu analizde ortaya konan düzeltici aşama senaryosunu geçersiz kılacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ