Bu yazımızda sizlere Harmony (ONE) Nedir sorusunun cevabını verip One Coin projesinin detaylarını analatacağız.

Harmony (ONE) Nedir? Ayrıntılarıyla One Coin

Bu yazımızda sizlere Harmony (ONE) Nedir sorusunun cevabını verip One Coin projesinin detaylarını analatacağız.

Harmony (ONE) Nedir?

Harmony, merkezi olmayan uygulamalar için hızlı ve güvenli bir blok zinciridir. Harmony'nin ana odağı, yalnızca ağ nodeları değil, aynı zamanda blok zinciri durumlarını da "makinelerin, işlemlerin ve depolamanın her üç yönünü de doğrusal olarak ölçeklendirerek" parçalara bölerek ölçeklenebilirliğe ulaşmaktır.

Güvenli ve rastgele durum parçalama için, Doğrulanabilir Rastgele İşlevler tarafından Harmony'nin parçalama avantajları söz konusu.

Hizmet tokenı ONE, Haziran 2019'dan beri Harmony'nin ana ağında çalışıyor ve yıllık % 3'lük bir enflasyona ulaşması bekleniyor. Token, ağ doğrulayıcıları için staking olarak kullanılmalıdır ve işlemleri başlatmak için gereklidir.

Harmony, durum paylaşma ve eşler arası ağ oluşturmada önemli yeniliklere sahip hızlı ve güvenli bir blok zinciridir. Sharding, güvenli proof of stake ve merkezi olmayan rasgelelik kullanır ve ağ iletişimi, optimum çapraz parça yönlendirme ve hızlı blok yayılımı sağlar. oyun koleksiyonları ve gayrimenkul gibi).

ONE Coin Nedir?

Harmony, tüketicinin gizliliğini korurken veri paylaşımı için sıfır bilgi kanıtları uygulamaktadır. Yaygın endüstri kullanım örnekleri arasında, rakip şirketler arasında oluşturulması uzun yıllar alacak olan reklam değişimleri, kredi derecelendirmeleri ve diğer birçok veri konsorsiyumu bulunur.

Harmony, blok zincirinin hem protokol hem de ağ katmanlarındaki yeniliklerle derin bir paylaşım gerçekleştirir:

BLS (Boneh-Lynn-Shacham) çoklu imzaları kullanarak yüksek düzeyde ölçeklenebilir FBFT (Hızlı Bizans Hata Toleranslı) fikir birliği.

VDF (Doğrulanabilir Gecikme İşlevi) kullanarak dağıtılmış rastgelelik oluşturma protokolünü güvenli hale getirin.

Güçlü ağ güvenliği için uyarlanabilir Proof-of-Stake ile paylaşma.

Optimum ağ performansı için Kademlia yönlendirme ve silme kodlaması.

Harmony'nin Farklılıları

Durum paylaştırmada (merkezi olmayan rasgelelikle güvenli stake etme ve yeniden sertleştirme) ve eşler arası ağ oluşturmada (optimum parçalar arası yönlendirme, hızlı blok yayılımı) temel yenilikler.

Harmony, POS tabanlı durum parçalama protokolü iken, mevcut protokol projeleri çoğunlukla POW tabanlıdır.

Harmony'nin fikir birliği, BLS multi-sig kullanan ve node sayısı ile doğrusal olarak ölçeklenen hızlı bir BFT algoritmasıdır, birçok mevcut proje ise eski tek zincir tabanlı konsensüsü kullanır (Bitcoin ile aynı).

Harmony'nin mutabakatının çatalları yoktur ve anlık kesinliğe sahipken, mevcut zincirlerin çatalları vardır ve anlık kesinliği yoktur.

One Coin’e Genel Bakış

Harmony'nin ölçeklenebilir, yüksek verimli protokolü, çeşitli ödeme biçimleri ve protokole katılım (hisse senedi, işlem ücretleri, oylama ve yönetişim) için kullanılan yerel bir token tarafından desteklenmektedir.

Harmony, farklı paydaşların, geliştiricilerin ve işletmelerin teşviklerini hizalamak için blok zincirini kullanır. Aynı zamanda, değiştirilebilir ve değiştirilemez token ve varlıklardan oluşan açık pazarlar inşa etmelerine izin verir. Dahası, sıfır bilgi kanıtlarının yaklaşan uygulaması, Harmony'nin birçok bilgi ve veri piyasasını saran çatışan sorunun üstesinden gelebilecek bir veri paylaşım platformu haline gelmesine olanak tanıyacaktır: bireysel piyasa katılımcılarının verileri paylaşmak için karşılıklı güvensizliği, ancak verileri kendileri elde etmek için güçlü bir arzu var.

Harmony tokenı, protokolün aşağıdaki yönlerinde çalışır:

Token, POS konsensüsüne katılmak ve blok ödülleri ve işlem ücretleri kazanmak için gerekli olan stake etme için kullanılır.

Token, işlem ücretleri, gaz ve depolama ücretlerini ödemek için kullanılır.

Token, protokolün zincir içi yönetişimini oylamada kullanılır.

Harmony (ONE) Coin fiyatına bu linkten bakabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ