Yeni bir viral tweet'te Rowling, Bitcoin'in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını açıklayacak birini aradığını söylüyor.

Harry Potter Yazarı JK Rowling Bitcoin’i Merak Ediyor

Yeni bir viral tweet'te Rowling, Bitcoin'in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını açıklayacak birini aradığını söylüyor.

Tweet, kripto topluluğundan gelen yanıtların çoğunu tetikledi, hepsi de nasıl çalıştığını ve neden alakalı olduğunu açıklayarak lider kripto para birimini tanımlamaya çalışıyor.

Yanıtlar, eski Bitcoin “sihirli internet parası” deme geleneğinden dijital para birimini Potter'ın kemer düşmanı Lord Voldemort tarafından kontrol edilemeyen parayla karşılaştırmaya kadar uzanıyor.

Bitcoin birçok şey olarak adlandırıldı, ancak belki de sahte yaratıcısı Satoshi Nakamoto bunu en iyi şekilde söyledi.

“Elektronik nakitlerin tamamen eşler arası bir versiyonu, çevrimiçi ödemelerin bir finansal kuruma gitmeden doğrudan bir taraftan diğerine gönderilmesine izin verecektir.”

Basit ifade, orijinal ve hala piyasadaki en büyük kripto para biriminin gücünü kapsamaktadır.

Bitcoin, 2008 mali krizinin ardından, bankaların çılgınca güvenilmez olduklarını kanıtladıkları ve hükümetler Wall Street'teki kanamayı durdurmak için para basmaya başladığı bir zamanda ortaya çıktı.

Bitcoin ağı, insanların servetlerini BTC adı verilen dijital bir varlık şeklinde depolamasına izin vermek için tasarlanmıştır. Sabit bir 21 milyon token arzına sahiptir ve bir bankaya ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde gönderilebilir ve alınabilir.

Bitcoin'in nasıl çalıştığına gelince, blockchain teknolojisine güveniyor. Basitçe söylemek gerekirse, blockchain işlemlerin nasıl saklandığına çok farklı bir yaklaşım getiriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ