Bu yazımızda sizlere Harvest Finance (FARM) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve FARM Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Bu yazımızda sizlere Harvest Finance (FARM) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve FARM Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Harvest Finance (FARM) Nedir?

Harvest Finance, verim çiftçilerinin ekim ve hasat için en verimli platformları bulmasına yardımcı olan merkezi olmayan bir protokoldür.

Merkezi olmayan finans (DeFi) alanı, getiri çiftçiliği ve likidite madenciliği planlarıyla bilinir. Bu nedenle, her biri çiftçilere bir öncekinden daha iyi ve daha çekici verim vaat eden yeni platformlar inşa ediliyor. SushiSwap'tan Curve'e ve Compound'a kadar, likidite sağlayıcıları seçim yapmakta zorlanıyor.

Ne yazık ki, artan sayıda DeFi protokolüyle, verim çiftçiliği meraklıları, çoğu kişi tarafından meşru kabul edilen veya yüksek düzeyde optimize edilmiş verim üreten platformlar arasında sıkışıp kalıyor. Harvest Finance'e girin. Harvest, adından da anlaşılacağı gibi, önde gelen ve gelecek DeFi platformlarından verim toplamayı amaçlayan bir protokoldür.

Arkaplan

Github sayfasına göre, projenin bilinen genel üyeleri yok. Ancak, SSS bölümünde, Harvest Finance, önde gelen Yearn Finance geliştiricisi ve DeFi koridorlarında önde gelen bir isim olan Andre Cronje'nin katkısını takdir ediyor.

Cronje'nin özel katkısından bahsetmese de, en iyi geliştiricinin "ilham verdiğini" ve DeFi odaklı platformların geliştirilmesinde olanaklar açtığını belirtiyor.

Harvest Finance nedir?

Harvest Finance, getiri çiftçilerinin ekim ve hasat için en verimli toprakları bulmasına yardımcı olan merkezi olmayan bir protokoldür. Ayrıca, çiftçilik yapmak için en iyi yeri belirledikten sonra sistem, verimi artırmak için en yeni çiftçilik yöntemlerini kullanır.

Getiri toplama protokolü, özellikle DeFi sistemleri arasında fon taşırken artan işlem ücretleri ve akıllı sözleşmeleri denetlemenin karmaşıklığı gibi genç çiftçilerin karşılaştığı sorunlardan ilham alıyor.

Harvest Finance, Haechi Audit ve PeckShield tarafından denetlenir. Haechi, yönetim ve diğer yönlerle ilgili bazı büyük ve küçük sorunlar bulsa da, Harvest ekibi o zamandan beri bunları düzeltti. Bu, iki denetim firmasını protokolü temiz bir sağlık raporu ile düzenlemeye sevk etti.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Ek olarak, platform, çiftçilerin fonlarının güvenliğini sağlarken APY takibini, işlem maliyetlerini etkili bir şekilde ele alabilen ve bir fon dağıtım stratejisi geliştirebilen tek duraklı bir platform sağlayarak küçük çiftçilerin çiftçiliğin önündeki temel engelleri ele alıyor.

Harvest Finance Coin (FARM) Nedir?

Ağın FARM adlı yerel bir para birimi vardır. Harvest ekosistemindeki fon akışını izler ve kolaylaştırır. FARM, bir maden öncesi aşamadan geçmedi ve risk sermayesi şirketlerinden destek de almadı.

Bu nedenle, lansman sırasında token 0 arzıyla başladı. Dört yıl boyunca toplam arzının 690.420 token olması bekleniyor. Enflasyonu kontrol etmek için FARM düzenli olarak yakılıyor. Örneğin, varlığının 3. ve 4. haftalarında sırasıyla 14.850 ve 5.846 FARM tokeni yakıldı.

Özellikle, token hem merkezi olmayan hem de merkezi borsalarda listeleniyor. Listelendiği bazı merkezi olmayan borsalar (DEX'ler), Uniswap, 1inch.exchange, Paraswap ve DeBank'ı içerir. Ayrıca FARM, Probit, Gate.io, Hotbit ve LBank'ta ve son olarak Binance’ta işlem yapmak için kullanılabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ